Polacy kontra kalorie – chcemy je liczyć!

2015-05-25 15:16:07 (ost. akt: 2015-07-27 14:59:17)

Autor zdjęcia: photoxpress.com

Podziel się:

Pamiętajcie, same porady jak schudnąć i artykuły o dietach nie mogą być skuteczne, gdy prawie 80 proc. Polaków nigdy nie liczy kalorii w spożywanych posiłkach i napojach! Coraz więcej osób deklaruje jednak, że chce nauczyć się je liczyć.

Jak Polacy radzą sobie z zarządzaniem kaloriami i jakie mają do niego podejście, sprawdziło Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością, inicjator kampanii Zarządzanie Kaloriami. Zdecydowana większość Polaków przyznaje, że nigdy nie liczyła kalorii w spożywanych posiłkach (79 proc.) i w spożywanych napojach (81 proc.), ani nie posiada żadnych nawyków związanych z liczeniem kalorii (99 proc.). Jednak 55 proc. Polaków widzi potrzebę edukowania w dziedzinie zarządzania kaloriami i bilansu energetycznego, chce liczyć spożywane kalorie i odpowiednio nimi zarządzać. Badanie wykazało, że częstą przyczyną, dla której respondenci jeszcze nie zaczęli tego robić, jest po prostu brak wiedzy, jak się za to zabrać. 60 proc. badanych uważa za problematyczne właściwe dostosowanie liczby spożywanych kalorii do poziomu aktywności fizycznej. Wśród ogółu społeczeństwa zaledwie co trzecia osoba dopasowuje swoją aktywność fizyczną do spożywanych kalorii.

Czy zdarza się Panu(i) liczyć kalorie…?


Czy planując posiłki, bierze Pan(i) pod uwagę poziom swojej aktywności fizycznej i to, czy ma Pan(i) okazję zużyć kalorie spożyte w napojach i posiłkach?


Zobacz raport - OTWÓRZ

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB