Rozrywka i zdrowy tryb życia w jednym. Fit'n Active

2015-06-15 12:00:00 (ost. akt: 2016-12-16 16:16:10)

Autor zdjęcia: Przemek Getka

Podziel się:

Dla aktywnych był to wymarzony weekend. Nie zabrakło wielu atrakcji i gwiazd. Na Fit'n Active pojawił się m.in. Tomasz Choiński, popularny trener personalny.

Weekend w Olsztynie upłynął pod znakiem sportowej aktywności. W hali Urania odbyło się największe na Warmii i Mazurach sportowe wydarzenie. Przez dwa dni każdy mógł wziąć udział w otwartych treningach i konsultacjach ze specjalistami. Uczestnicy mogli znaleźć aktywność, która im odpowiadała: od zumby, poprzez body pump i trening funkcjonalny. O randze imprezy świadczy to, że do ćwiczeń zachęcał także Krzysztof Hołowczyc.

W sobotę atrakcji było mnóstwo. Rano odbył się step z Arkiem Jakubiakiem. W Cross Fit'n Active Challenge mierzyły się ze sobą ekipy reprezentujące kluby z Warmii i Mazur. Najlepsza okazała się Fitmania Team Red z Olsztyna. Nie zabrakło treningów z instruktorami oraz pokazu kulturystycznego. Odbył się też energetyczny maraton zumby, podczas którego panie dosłownie opanowały parkiet.
W niedzielę impreza rozpoczęła się już o 10 rano zajęciami z zumby. Panie jak zwykle dominowały. Ekspertki od pełnego energii tańca zachęcały też do spróbowania swoich sił w trochę mniej znanym rodzaju treningu o nazwie bokwa.

— Uczestniczkom się podobało. Zumba to już znany szerszemu gronu rodzaj aktywności, który podoba się każdemu, kto lubi tańczyć — wyjaśniła Ilona Ambrochowicz, instruktorka.
— Teraz przyszedł czas na nowość, czyli trening bokwa. Chcemy inspirować i zachęcać do ćwiczeń — dodała Kamila Szarejko, siostra pani Ilony i też instruktorka.

Największą atrakcją tego dnia było pojawienie się Tomasza Choińskiego, trenera personalnego związanego z zespołem Ewy Chodakowskiej. Po południu zaprezentował na scenie trening funkcjonalny.
— Trening będzie trwał około 45 minut — wyjaśnił trener. — To wyjątkowy rodzaj aktywności, która angażuje wszystkie partie ciała. Te ćwiczenia to przede wszystkim skok endorfin — dodał.
Oprócz tego na scenie można było podziwiać pokaz kulturystyczny Pawła Smolika i Krzysztofa Rodkiewicza oraz spróbować sił w treningu z elementami boksu.
— Zachęcam do nauki sztuk walki — mówił Krzysztof Lewicki, instruktor krav magi. — Warto trenować nie tylko dla utrzymania formy, umiejętność minimalnego spektrum technik samoobrony może nam uratować życie w sytuacji zagrożenia.

Body pump to dynamiczne ćwiczenia z użyciem sztang. Uczestniczyły w nich dwie koleżanki: Agnieszka Szostak i Maryla Wyszyńska. — Bardzo przypadły mi też do gustu zumba, bokwa i body gim — wyjaśniła pani Agnieszka
— Ja też polubiłam bokwę — oceniła pani Maryla. — Lubię jej tempo. Humor się poprawia, a do tego to świetna rozrywka po całym dniu w pracy. No i jesteśmy bardziej elastyczne na parkiecie.

Panie poznały się i zaprzyjaźniły na lekcjach zumby. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że pani Maryla mieszka w Ostródzie, a pani Agnieszka w Morągu. W niedzielę wspólnie wyciskały z siebie siódme poty podczas Fit'n Active.
— Na tego typu zajęciach można poznać niesamowitych i pozytywnych ludzi, dlatego warto przyjść spróbować — zachęciła Maryla Wyszyńska. Dzień pełen niespodzianek zakończył się o godzinie 18.
Katarzyna Guzewicz
Więcej filmów z Fit'n Active - kliknij!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB