Niebezpieczne diety

2015-07-12 21:38:14 (ost. akt: 2015-08-07 10:52:59)

Autor zdjęcia: Informacja prasowa

Podziel się:

Diety. Wszystkim bliskie. Jest ich niezliczona liczba. W pogoni za szczupłą sylwetką ludzie są skłonni zrobić wszystko. Często stawką jest ich zdrowie, a nawet życie. Opisujemy najczęściej popełniane błędy.

https://download.unsplash.com/reserve/oMRKkMc4RSq7N91OZl0O_IMG_8309.jpg
Głodówka
Jest to metoda niezwykle ciężka. Według założeń, aby dużo schudnąć, nie można spożyć wiele, więc aby osiągnąć zauważalne efekty, trzeba się naprawdę poświęcić. Oczywiście są plusy tej diety, pomaga ona w krótkim czasie oczyścić nasz organizm z różnego rodzaju toksyn. Niestety, istnieje druga strona medalu. Gdy nie spożywamy odpowiedniej ilości posiłków dziennie, spada nasz metabolizm. Organizm wtedy musi zachować energię na funkcjonowanie, co skutkuje chronicznym zmęczeniem oraz brakiem sił.

Monodieta
Dieta, która bazuje na jednym produkcie. Można oprzeć ją teoretycznie na wszystkim. Sęk w tym, że nie każdy jest w stanie spożywać sam szpinak czy jabłka przez kilka ładnych tygodni. Ta dieta jest stosowana przez wielu, gdyż nie wymaga ciężkiej i żmudnej pracy przy przygotowaniu posiłków czy przy robieniu zakupów. Musimy pamiętać, że nasz organizm musi przyjąć około 60 różnych składników dziennie. Według ekspertów, taką dietę można stosować zaledwie przez 3 dni.

Dieta wysokobiałkowa
Jest znana również jako dieta Dunkana lub Atkinsa. Charakteryzuje się tym, że przyjmujemy zdecydowanie większe porcje białka w przeciwieństwie do tłuszczów bądź węglowodanów. Skutkuje to gorszą wydolnością naszego organizmu. Zaletą tej diety jest fakt, iż na jej początku chudnie się bardzo szybko. Minusów jest niestety więcej. Dieta ta prowadzi do niedoboru wielu składników. Zbyt mała ilość glukozy skutkuje uczuciem zmęczenia oraz zaburzeniami koncentracji. Objawy są niezwykle podobne do cukrzycy. Co więcej, ta dieta bardzo obciąża nerki. Ta metoda nie jest polecana osobom z jakimikolwiek kłopotami zdrowotnymi.

Dieta tasiemcowa
Metoda dla osób, które chcą szybko schudnąć. Wystarczy zjeść tasiemca np. w postaci pigułki. Pasożyt rozwija się w ciele i ogranicza apetyt. Gdy osiągniesz zamierzony cel, zażywasz specyfik, który zabija tasiemca. Czy to na pewno jest odpowiednia dieta czy to w ogóle jest dieta? Prawda jest taka, że jest to świadoma, a nawet zabójcza choroba!!! W wielu przypadkach zażycie tasiemca kończy się śmiercią.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Anielka #1774919 | 109.207.*.* 13 lip 2015 15:37

    Ja zainwestowałam w tabletki na odchudzanie Slimcea. Nie żałuje żadnej złotówki ponieważ dołączone do diety te tabletki DOPIERO pozwoliły mi schudnąć. Suplementnacja jest również ważna a tak często zapominamy o niej i dziwimy się że efektów nie ma.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz