Uważaj, co jesz latem

2015-07-20 13:12:03 (ost. akt: 2016-02-17 13:41:42)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

93 proc. Polaków jest zdania, że prawidłowe odżywianie ma istotny wpływ na zdrowie. O odpowiednie żywienie najprościej zadbać w lecie, kiedy mamy łatwy dostęp do świeżych produktów. Powinniśmy przy tym pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

- Latem natura daje nam możliwość urozmaicenia jadłospisu. Warto z tego skorzystać i jeść różnorodne owoce i warzywa dostępne na rynku – zachęca Joanna Giza, dietetyk z Pogotowia Kulinarnego. Zwracajmy uwagę na to, w jaki sposób są one przechowywane przez sprzedawców. Upał sprzyja szybszemu psuciu się – sprawdzajmy, czy warzywa i owoce nie są zgniłe ani spleśniałe. Nie warto kupować też tych przejrzałych.

Zamiast łakoci jedzmy słodkie truskawki, czereśnie czy jagody. Owoce te wyśmienicie sprawdzają się jako składniki koktajli i sorbetów. Wśród Polaków popularne są także owocowe i warzywne chłodniki. Unikajmy jedzenia tłustego (ciężkostrawnego) oraz kremowych ciast. Pamiętajmy natomiast o rybach.

Do picia w upalne dni najbardziej wskazana jest woda z cytryną. Dobre są również lekkie napary ziołowe i słaba herbata. Jeśli chodzi o soki, wybierajmy te, które nie są sztucznie dosalane i dosładzane. Ze względu na wartość energetyczną traktujmy je jako jedzenie, a nie napoje.
infoWire.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB