Jak biegać w czasie deszczu?

2015-07-21 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-28 15:40:39)

Podziel się:

Wiele osób zrezygnuję z biegania w deszczu robiąc sobie masę wymówek, że jest to złe, można się przeziębić i w ogóle. Wbrew pozorom, może to być wielką frajdą. Możemy się wtedy poczuć jak dzieci, przeskakując, omijając, czasem wpadając w kałuże. Co zatem zrobić, aby ”przeżyć” taki bieg?

Po pierwsze trzeba się zaopatrzyć w dobre ubranie. Odradzamy bieganie w bawełnianej koszulce, polarze i dresach, chyba że chcemy spędzić najbliższe dni na kanapie z kubkiem herbaty w rękach. Oczywiście można się starać wyglądać jak Rocky podczas treningu, ale to niekoniecznie może się dla nas skończyć w wielkim stylu. Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w kilka niezbędnych rzeczy.

Warto kupić ortalion, nawet taki za 20 zł, by nasze ciało nie miało wielkiego kontaktu z wodą, a co gorsze z chłodnym powiewem. Po za tym, mokre ubranie to dodatkowe obciążenie. Czapka z daszkiem jest również dobrym pomysłem. Z nią, nawet najmocniejszy deszcz nie będzie nam straszny. Zamiast zwykłej bawełnianej koszulki bawełnianej, warto się zaopatrzyć w syntetyczny odpowiednik, który ”oddycha”.

Kolejnym ważnym elementem naszego ubrania są nieprzemakalne buty z podeszwą przystosowaną do deszczu. Jeśli nie mamy zamiaru biegać w kaloszach, będzie to naprawdę dobra rzecz. Jest to o tyle ważne, bo podczas deszczu, podłoże staję się śliskie i możemy nabawić się niemałej kontuzji, lądując w pobliskim rowie.

Odzież termoaktywna jest również niegłupim pomysłem. Podczas biegu, rozgrzeje ciało i zapobiegnie uczuciu mokrego ciała. Ważnym elementem naszego przygotowania jest witamina C. Działamy według starej zasady: lepiej zapobiegać niż leczyć. Zapewni nam ona wewnętrzną ochronę i będziemy mogli spokojnie wyjść na spotkanie z deszczem.

Podsumowując - warto się zaopatrzyć w specjalną ochronę, która pomoże nam zachować ciągłość naszego biegowego treningu oraz zachowa nas od różnego rodzaju wypadków.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB