Nie siedź w domu, wyjdź poćwiczyć!

2015-08-18 12:28:14 (ost. akt: 2016-02-17 15:12:35)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Podziel się:

Twoją ulubioną rozrywką po pracy lub szkole jest oglądanie telewizji, granie na komputerze bądź serfowanie po internecie? A gdyby tak wreszcie zacząć dbać o zdrowie, wygląd i kondycję fizyczną? Wcale nie musisz szukać w tym celu drogiego klubu fitness. W okolicy na pewno znajdzie się jakaś siłownia pod chmurką.

- Organizm dużo lepiej pracuje na dworze, gdzie może się dotlenić. Trenowanie na świeżym powietrzu jest o wiele korzystniejsze niż – cały czas na siłowni w zamkniętym pomieszczeniu - mówi Paweł Mączyński, trener personalny z Centrum Zdrowego Ciała w Warszawie.
Dobrymi miejscami do ćwiczenia są siłownie pod chmurką.
- Znajdujące się w nich przyrządy pozwalają na wykonywanie ćwiczeń tlenowych i siłowych. Mamy oddychać, dotleniać się i korzystać z powietrza – zaznacza ekspert.
Pamiętajmy przy tym, żeby nasze ćwiczenia nie były zbyt trudne, a przede wszystkim – niebezpieczne. W przeciwieństwie do tradycyjnej siłowni w tej pod chmurką obok nas zwykle nie będzie instruktora, który zwróci nam uwagę, jeśli zaczniemy robić coś źle, i pomoże w razie problemów.
infoWire.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB