Zdrowy trening pod czujnym okiem specjalisty

2015-09-02 16:00:00 (ost. akt: 2016-02-18 10:39:03)
Ryszard Biernat poprowadzi konsultacje biegowe

Ryszard Biernat poprowadzi konsultacje biegowe

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Podziel się:

Tu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Wy też możecie sprawdzić się podczas ćwiczeń i skorzystać z porad fizjoterapeuty. Odwiedźcie „Centrum Biernat. Rehabilitacja + Sport” podczas Dni Otwartych 7-12 września.

Jednorazowa konsultacja fizjoterapeuty, analiza techniki biegu, zajęcia sportowe i ćwiczenia na odnowionej siłowni — to wszystko podczas otwartych dni w „Biernat. Rehabilitacja + Sport” już w przyszłym tygodniu. Na chętnych czekają trzy formy treningu: funkcjonalny, atletyczny oraz kettlebells. Pierwszy ma poprawić stabilizację i mobilność, dzięki czemu przygotujemy się do aktywności czy to życiowych czy sportowych. Nad wszystkim czuwać będzie trener fizjoterapeuta. Drugi natomiast to trening zawierający w sobie elementy podnoszenia ciężarów, plyometryki oraz ćwiczeń z własną masą ciała – wzorowany na popularnym ostatnio treningu CrossFit. Dzięki niemu popracujecie nad sprawnością motoryczną oraz swoim wyglądem. Kettlebells natomiast to ćwiczenia ze stalowymi odważnikami. Dzięki nim nabierzecie siły, szybkości i poprawicie gibkość. Zajęcia są dla wszystkich bez względu na wiek i płeć.

Tu także skorzystacie z odnowionej siłowni i z indywidualnych spotkań z fizjoterapeutami.
— Będą to 30-minutowe, ale treściwe konsultacje. Pacjent będzie mógł się dowiedzieć o swoich schorzeniach, a także dostać garść porad, by sobie z nimi poradzić. Do dyspozycji będzie cały nasz zespół łącznie z doktorem Ryszardem Biernatem, który poprowadzi konsultacje biegowe. Będzie można dowiedzieć się jak biegać bez bólu, jak zapobiegać urazom biegowym czy jak poprawić technikę biegania — mówi Michał Biernat z „Centrum Biernat. Rehabilitacja + Sport”.
Fizjoterapeuci nakręcą film waszego ruchu na bieżni, a następnie przeanalizują go oglądając w trybie poklatkowym w komputerze.

— Zobaczymy jak układa się stopa, jak wysoko przy biegu idzie kolano. Wszystko będzie można skorygować pod kątem zdrowego biegania. Nasze zajęcia skierowana są do osób, które już biegają, jak i do tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem. Przygotujemy ich do tego wysiłku, podpowiemy jakie ćwiczenia powinni wykonywać i co mają zrobić, by uniknąć urazów. A jak już o tych mowa to na konsultacje zapraszamy też osoby po kontuzjach czy te, których po prostu coś boli. Potrafimy nasze porady przełożyć na życie dnia codziennego. Na zajęcia warto się zapisać, na konkretny dzień i godzinę, zwłaszcza jeśli chodzi o konsultacje do fizjoterapeuty i treningi. Dokładny grafik znajduje się na naszej stronie www.biernat.co — kończy Michał Biernat.
mn

Centrum Biernat. Rehabilitacja + Sport znajdziecie przy ul. Bydgoskiej 33 na terenie Olsztyńskiej Szkoły Wyższej.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB