Olsztyn coraz bardziej rowerowy

2015-09-17 11:48:20 (ost. akt: 2016-02-18 10:57:07)

Autor zdjęcia: gw/Archiwum GO

Podziel się:

Przybyło dróg rowerowych w Olsztynie. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu na wniosek Oficera Rowerowego wydzielił nowe odcinki z istniejących, szerokich chodników.

Z nowych traktów można korzystać już na całej długości ul. Leonharda oraz na fragmencie ul. Pstrowskiego.
- Dzięki temu prostemu zabiegowi znacznie poprawią się warunki jazdy na bardzo uczęszczanych trasach służących mieszkańcom największych osiedli - mówi Mirosław Arczak, olsztyński Oficer Rowerowy. – Są one często używane przy codziennych dojazdach do pracy. Szczególnie ważne jest to, że uzyskaliśmy tu ciągłość dróg rowerowych, ponieważ pojawiło się kilka nowych przejazdów dla rowerzystów, w tym trzy takie rozwiązania na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną.

Na odcinkach, gdzie chodniki nie były na tyle szerokie, aby wydzielić osobną drogę rowerową, zastosowano oznakowanie dopuszczające tam ruch rowerowy na całej szerokości. Rowerzyści muszą jednak pamiętać, że w sytuacji napotkania pieszych powinni zachować bezpieczną prędkość oraz bezwzględnie ustępować im miejsca. Jak poprawa infrastruktury wpłynie na liczbę rowerzystów w naszym mieście? Zobaczymy wiosną. Wówczas kolejne liczenie użytkowników tego środka transportu.
UM Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB