Sport jest w modzie. Startujemy z akcją FIT— Freak In Training

2015-10-19 14:17:32 (ost. akt: 2015-10-29 13:32:27)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Chcemy pokazać, że sport to zdrowie, dlatego rozpoczynamy akcję „FIT— Freak In Training”. To będą wyjątkowe zajęcia w szkołach z mistrzami sportu, sztuk walki i fitnessu. Pokażemy, że aktywność jest w modzie. Namówimy do niej dzieciaki, młodzież i rodziców. Startujemy!

Magazyn „Fit nie Fat” rozpoczyna wielką akcję na terenie województwa warmińsko-mazurskiego
„FIT — Freak In Training”. Pracuje nad nią zespół złożony z samych kobiet: Beata Tokarczyk, Monika Nowakowska,
Anna Szapiel-Danylczuk, Selena Popławska i Anna Wysocka. Jej partnerem jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. A cel jest jeden! Chcemy was przekonać, że warto być aktywnym fizycznie i zdrowo się odżywiać. Sport
to nie tylko zdrowie, ale także sposób na spędzanie czasu z rówieśnikami i bliskimi, najlepsze lekarstwo na stres,
zły nastrój i depresję.
— Piętnaście procent uczniów podstawówek nie ćwiczy na wuefie. W gimnazjach i liceach aż trzydzieści procent. Pięćset tysięcy uczniów ma nadwagę i problemy z kręgosłupem. Te dane przerażają. Dlatego też postanowiliśmy odwrócić tą negatywną tendencję. Zamierzamy zachęcić dzieci i młodzież do aktywności sportowej. Stąd pomysł zorganizowania dynamicznego programu dla uczniów, ale także dla ich rodziców „FIT – Freak In Training”, który potrwa do czerwca przyszłego roku — mówi Beata Tokarczyk, dyrektor handlowy Grupy WM i pomysłodawczyni akcji.
— Zdajemy sobie sprawę, że do aktywności najlepiej tych młodych ludzi zachęcą sami mistrzowie, więc postanowiliśmy zorganizować w szkołach na Warmii i Mazurach specjalne treningi. W ciągu tego roku szkolnego zorganizujemy ich ponad 20 — mówi Monika Nowakowska, redaktor bezpłatnego magazynu „Fit nie Fat” i koordynator akcji. — Dotrzemy do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Te nietypowe lekcje poprowadzą specjaliści od fitnessu, sztuk walki, lekkoatletyki, gier zespołowych. Grono naszych ambasadorów tworzyć będą znani i popularni. Trenerzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Opowiedzą o swoich osiągnięciach, codziennej pracy, która doprowadziła ich do zamierzonego celu.
— Dzieci i młodzież powinny ćwiczyć minimum 60 minut dziennie, a tego nie robią. Często jest tak, że migają się od zajęć sportowych prowadzonych w szkołach. Co gorsze rodzice sami na to zezwalają, wypisując im zwolnienia czy usprawiedliwiając nieobecności na WF-ie. Nie zdają sobie sprawy z krzywdy, jaką wyrządzają swoim pociechom. Warto te tendencje zmienić i uświadomić im konsekwencje tych działań — przekonuje Beata Tokarczyk i dodaje: — Chcemy edukować, przekazywać wiedzę oraz ćwiczyć prozdrowotne postawy wobec życia, w tym odżywiania się, aktywności fizycznej oraz pozytywnych relacji społecznych opartych na zdrowej, sportowej rywalizacji. Udowodnimy, że współzawodnictwo jest potrzebne, a porażka to nie koniec świata.

Duży wpływ na aktywność fizyczną swoich pociech mają właśnie sami rodzice. Oni są wzorem, z którego ich pociechy
biorą przykład.
— Jeśli mama lub tato wolny czas spędzają jedynie przed komputerem lub oglądając telewizor na kanapie, to dziecko będzie postępowało tak samo. Brak ruchu przyczynia się do tycia oraz powstawania wad postawy. Rodzice powinni więc zachęcać dzieci do sportu. Powinni pokazać, że sami regularnie go uprawiają. A wolny czas można spędzać aktywnie i to całą rodziną. Warto wyjść na spacer, pobiegać, pojeździć na rowerze, póki pogoda na to pozwala, wybrać się na basen czy na okolicznego orlika, by pograć w piłkę. Eksperymentujcie z różnymi dyscyplinami sportowymi. To może być miło spędzony czas, który dodatkowo scali więzi rodzinne. Koniecznie dołączcie też do akcji „Naszego Olsztyniaka“ „OFFON. Wyłącz technologię/włącz rodzinę”. Wystarczy wyłączyć gadżety technologiczne na godzinę i spędzić ten czas z bliskimi, uprawiając jakiś sport — dodaje Monika Nowakowska.

Nasza akcja to nie tylko same treningi. To promowanie zdrowego stylu życia, który ma duży wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne.
— Jeśli potrzebujecie dawki energii, taką z pewnością przyniesie ruch. Wyjdźcie z domu i pobiegajcie na świeżym powietrzu. Chcemy zaszczepić w ludziach zdrowe nawyki i potrzebę aktywnego trybu życia zgodnie z ideą całej naszej akcji „FIT – Freak In Training” — mówi Beata Tokarczyk.

To nie wszystkie elementy akcji. Zapraszamy was do udziału w naszych dwóch konkursach. Pierwszy skierowany jest do samych uczniów, drugi do szkół.
— Nieodłącznym gadżetem uczniów jest telefon komórkowy z aparatem, więc już dziś go wykorzystajcie i zróbcie aktywną sweet focię. Pokażcie, że sport nie jest wam obcy, że ćwiczycie, trenujecie, po prostu ruszacie się. Na najlepsze fotografie czekać będą nagrody. Druga propozycja jest skierowana do dyrektorów, nauczycieli i również uczniów wszystkich szkół z regionu. Nagrajcie film o aktywności w waszej szkolnej społeczności i pokażcie nam, jaką sprawia wam radość. W tym konkursie nagrodą jest sprzęt sportowy dla szkoły — zachęca Monika Nowakowska.
red

„FIT – Freak In Training” to także dwa konkursy. Pierwszy to zdjęciowy z nagrodami. Czekamy na aktywne sweet focie uczniów. Druga propozycja jest skierowana do szkół z regionu. Nagrajcie film o szkolnej aktywności i pokażcie, jaką sprawia Wam radość. Tu nagrodą jest sprzęt sportowy dla szkoły. Zgłoszenia przyślijcie pod adres kontakt@fitniefat.pl


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB