Trzy, dwa, jeden.... zaczynamy treningi!

2015-10-23 10:00:00 (ost. akt: 2015-10-29 13:29:29)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podziel się:

Znany siatkarz Maciej Dobrowolski poprowadzi pierwsze zajęcia w ramach naszej akcji „FIT— Freak in Training”. Zajęcia odbędą się już we wtorek 27 października w Szkole Podstawowej nr 30 w Olsztynie.

Trzy, dwa, jeden.... Zaczynamy. Akcja „FIT— Freak in Training” rusza na dobre. Przed nami inauguracja i pierwszy trening. Na początek do aktywności będziemy namawiać uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie. Już we wtorek 27 października zajęcia z uczniami poprowadzi siatkarz Maciej Dobrowolski, zawodnik klubów polskich i zagranicznych. Wielokrotny mistrz Polski i Austrii, zdobywca Pucharów Polski oraz medalista europejskich pucharów.

— Przez wszystkie lata profesjonalnego uprawiania sportu często uczestniczyłem w tego typu akcjach. Jest to świetna inicjatywa i zawsze będę takie popierał — przekonuje Maciej Dobrowolski. — Każda próba dotarcia do dzieci i młodzieży jest sukcesem. Nie mogę jeszcze zdradzić, co zaoferuję uczniom na wtorkowej lekcji. Oczywiście chętnie pokazałbym im pigułkę dyscypliny, której poświęciłem ponad 20 lat. Czy spodoba się to najmłodszym? Mam nadzieję, że tak. Dzieci, którym poświęci się czas i pokaże się swoją pasję, są wdzięcznym "materiałem" do pracy. Jeżeli zobaczą zainteresowanie, to proszę mi wierzyć — 45 minut zleci błyskawicznie. Pytanie tylko, czy pomyślą po lekcji, że fajnie jest uprawiać sport i chciałyby robić to częściej, czy raczej wyciągną telefony, żeby poprzez komunikatory przekazać koleżankom i kolegom, że wzięły udział w takiej lekcji?
— Chcemy zmienić takie nastawienie — mówi Beata Tokarczyk, dyrektor handlowy Grupy WM i pomysłodawczyni akcji. — Chcemy pokazać dzieciakom, że sport to to dobra zabawa, że wpływa korzystanie nie tylko na sylwetkę, ale i duszę. Chcemy poprzez „FIT— Freak in Training” edukować, przekazywać wiedzę oraz ćwiczyć prozdrowotne postawy wobec życia, w tym odżywiania się, aktywności fizycznej oraz pozytywnych relacji społecznych opartych na zdrowej, sportowej rywalizacji. Sport to także sposób na spędzanie czasu z rówieśnikami i bliskimi, najlepsze lekarstwo na stres, zły nastrój i depresję.

— Aktywność to świetna zabawa. Radość ruchu, satysfakcja z pokonywania własnych barier. Dzieci uprawiając sport, szybko się przekonują, że ten wysiłek się opłaca. Dodaje pewności siebie. Dlatego też nasze pociechy muszą się ruszać. Wystarczy im pokazać, że sport nie jest taki trudny, jakby się mogło wydawać, a to najlepiej zrobią ambasadorzy naszej akcji — mówi Selena Popławska, koordynator akcji.
„FIT— Freak in Training” to także dwa konkursy zdjęciowy i video. Pierwszy skierowany jest do uczniów. Waszym nieodłącznym gadżetem jest telefon komórkowy z aparatem, więc wykorzystajcie go już dziś i zróbcie aktywną sweet focię. Pokażcie, że sport nie jest wam obcy, że ćwiczycie, trenujecie, po prostu ruszacie się. Na autorów najlepszych fotografii czekać będą nagrody. Druga propozycja jest skierowana do dyrektorów, nauczycieli i również uczniów wszystkich szkół z regionu. Nagrajcie film o aktywności w waszej szkolnej społeczności i pokażcie nam, jaką sprawia wam radość. W tym konkursie nagrodą jest sprzęt sportowy i wyposażenie sali gimnastycznej dla szkoły ufundowany przez firmę Michelin.

— Wspieranie rozwoju lokalnych społeczności w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia to jeden z obszarów naszej odpowiedzialności społecznej — mówi Ewa Czarnecka, dyrektor ds. public affairs w Michelin. — Skupiamy się szczególnie na projektach sportowych skierowanych do dzieci i młodzieży. Dlatego akcja "Freak in Training" ze swoim pozytywnym przesłaniem świetnie wpisuje się w nasze programy społecznościowe. Pamiętajmy, że ruch wzmacnia młody organizm, wyrabia kondycję, przystosowuje do wysiłku, współzawodnictwa czy podejmowania ryzyka. Różne formy aktywności ruchowej dobrze przysposabiają do życia społecznego. Aktywność fizyczna odgrywa też ważną rolę w profilaktyce i leczeniu wielu chorób, w tym tych uważanych za choroby cywilizacyjne jak otyłość, cukrzyca czy miażdżyca. Jest konieczna dla zachowania zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Ma też pozytywny wpływ na wyniki w szkole. Na wygląd też, lubimy przecież patrzeć na wysportowanych ludzi. Są oni szczęśliwsi, ponieważ ruch poprawia samopoczucie. My to wiemy i naszym pracownikom dajemy możliwość korzystania z różnych form rekreacji. Dziś zachęcamy do tego szkolne społeczności.
mn


„FIT— Freak in Training” to wyjątkowa akcja dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przekonamy Was, że warto być aktywnym fizycznie i zdrowo się odżywiać. Dlatego też zorganizujemy w szkołach na Warmii i Mazurach specjalne treningi. Te nietypowe lekcje poprowadzą znani sportowcy i trenerzy personalni. To jednak nie wszystkie atrakcje. Na konkursowe zgłoszenia czekamy już dziś! Przyślijcie je pod adresem: kontakt@fitniefat.pl. Szczegóły: fitniefat.pl


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB