Sport nie jest nam obcy, dlatego go wspieramy

2015-10-30 12:00:00 (ost. akt: 2015-10-30 19:06:55)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

O aktywności wśród dzieci i młodzieży oraz akcji „FIT— Freak in Training” rozmawiamy z Ewą Czarnecką, dyrektor ds. relacji instytucjonalnych w Michelin.

Dlaczego aktywność fizyczna dzieci i młodzieży jest taka ważna?
- Ruch wzmacnia młody organizm, poprawia rozwój sprawności motorycznej. Aktywność fizyczna pomaga w dostosowaniu się do zmieniających się warunków życia i pracy, środowiska, w którym żyjemy. Wyrabia kondycję, przystosowuje do wysiłku, współzawodnictwa czy podejmowania ryzyka. Różne formy aktywności ruchowej dobrze przysposabiają do życia społecznego. Aktywność fizyczna odgrywa też ważną rolę w profilaktyce i leczeniu wielu chorób, w tym tych uważanych za choroby cywilizacyjne jak otyłość, cukrzyca czy miażdżyca. Jest konieczna dla zachowania zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Ma pozytywny wpływ na wyniki w szkole. Na wygląd też, lubimy patrzeć na wysportowanych ludzi. Są oni szczęśliwsi, ponieważ ruch poprawia samopoczucie. Dziś zachęcamy do niego szkolne społeczności.

Firma Michelin wspiera różnego rodzaju aktywności ruchowe. Dlaczego zainteresowała was nasza akcja?
- Wspieranie rozwoju lokalnych społeczności w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia to jeden z obszarów naszej odpowiedzialności społecznej. Skupiamy się szczególnie na projektach sportowych skierowanych do dzieci i młodzieży. Dlatego akcja Freak in Training ze swoim pozytywnym przesłaniem świetnie wpisuje się w nasze programy społecznościowe.

Czy w Waszej firmie wspieracie aktywność pracowników?
- Pracownicy Michelin mają możliwość skorzystania z różnych form rekreacji. Zorganizowane grupy mogą korzystać z sal do gier zespołowych (siatkówka, koszykówka, piłka nożna, pi łka ręczna). Pracownicy mogą też korzystać z kart zapewniających dostęp do ponad 2000 obiektów sportowych, m.in. siłowni, klubów fitness, pływalni w całym kraju. W zakładowej stołówce pracownicy mają też do wyboru dania bezmięsne oraz dania o obniżonej wartości kalorycznej.
Wspieramy też aktywność pracowników na cele charytatywne. W maju tego roku 400 pracowników firmy biegało i jeździło na rowerach na rzecz Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Dzięki ich aktywności zebraliśmy pieniądze na zakup Centrali Intensywnego Nadzoru do monitorowania noworodków.

„FIT— Freak in Training” to wyjątkowa akcja dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przekonamy Was, że warto być aktywnym fizycznie i zdrowo się odżywiać. Dlatego też zorganizujemy w szkołach na Warmii i Mazurach specjalne treningi. Te nietypowe lekcje poprowadzą znani sportowcy i trenerzy personalni. To jednak nie wszystkie atrakcje.
„FIT— Freak in Training” to także dwa konkursy zdjęciowy i video. Pierwszy skierowany jest do samych uczniów. Waszym nieodłącznym gadżetem jest telefon komórkowy z aparatem, więc wykorzystajcie go już dziś i zróbcie aktywną sweet focię. Pokażcie, że sport nie jest wam obcy, że ćwiczycie, trenujecie, po prostu ruszacie się. Na najlepsze fotografie czekać będą nagrody. Druga propozycja jest skierowana do dyrektorów, nauczycieli i również uczniów wszystkich szkół z regionu. Nagrajcie film o aktywności w waszej szkolnej społeczności i pokażcie nam, jaką sprawia wam radość. W tym konkursie nagrodą jest sprzęt sportowy dla szkoły ufundowany przez firmę Michelin. Na konkursowe zgłoszenia czekamy już dziś! Przyślijcie je pod adres kontakt@fitniefat.pl.


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB