Siatkówka na start w trzydziestce

2015-10-26 15:23:25 (ost. akt: 2015-10-30 19:09:05)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podziel się:

Znany siatkarz Maciej Dobrowolski poprowadzi we wtorek zajęcia w ramach akcji „FIT— Freak in Training”. Zajęcia odbędą się w Szkole Podstawowej nr 30 w Olsztynie.

We wtorek przekonamy uczniów klasy piątej, że warto być aktywnym fizycznie i zdrowo się odżywiać. Przed nami inauguracja i pierwszy trening „FIT— Freak in Training”. Odbędzie się on w Szkole Podstawowej nr 30 w Olsztynie. Zajęcia poprowadzi znany siatkarz Maciej Dobrowolski. Start godz. 9.15.
- Jest to świetna inicjatywa i zawsze będę takie popierał — przekonuje Maciej Dobrowolski. — Każda próba dotarcia do dzieci i młodzieży jest sukcesem. Nie mogę jeszcze zdradzić, co zaoferuję uczniom na wtorkowej lekcji. Oczywiście chętnie pokazałbym im pigułkę dyscypliny, której poświęciłem ponad 20 lat.
Sport powinien towarzyszyć każdego dnia dzieciom i młodzieży. Mają oni do dyspozycji coraz więcej orlików i innych nowoczesnych obiektów, jedynie chęci do ćwiczeń brakuje.

- Aktywność to świetna zabawa. Radość ruchu, satysfakcja z pokonywania własnych barier. Dlatego też najmłodsi muszą się ruszać. Wystarczy im pokazać, że sport nie jest taki trudny, jakby się mogło wydawać, a to najlepiej zrobią ambasadorzy naszej akcji — mówi Selena Popławska, koordynator akcji.
„FIT— Freak in Training” to także dwa konkursy zdjęciowy i video. Pierwszy skierowany jest do uczniów. Pokażcie, że sport nie jest wam obcy i zróbcie aktywną sweet focię. Na autorów najlepszych fotografii czekać będą nagrody. Druga propozycja jest skierowana do dyrektorów, nauczycieli i również uczniów wszystkich szkół z regionu. Nagrajcie film o aktywności w waszej szkolnej społeczności. Tu nagrodą jest sprzęt sportowy i wyposażenie sali gimnastycznej dla szkoły ufundowany przez firmę Michelin. Partnerem akcji jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.
mnKomentarze (0)

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB