Nie wystarczy zadbać o sylwetkę

2015-11-03 13:03:42 (ost. akt: 2015-11-03 13:05:50)
Na zajęcia zaprasza trenerka Patrycja Polakowska

Na zajęcia zaprasza trenerka Patrycja Polakowska

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Podziel się:

Jesień. Słota. Krótki dzień... Taki klimat zbytnio nie nastraja do wychodzenia z domu. A co dopiero do aktywności fizycznej. Jak więc sobie radzić z nie najlepszą kondycją i kiepskim samopoczuciem?

Bez wątpienia sezon rowerowy dobiega końca. Nawet bieganie po mokrych liściach wydaje się niebezpieczne. Są jednak enklawy, gdzie sezon trwa okrągły rok, a podczas okresu jesienno-zimowego rozkręca się ze zdwojoną siłą.
— Staramy się zachęcać mieszkańców do wysiłku fizycznego — mówi Jerzy Polakowski, właściciel olsztyńskiego klubu Body Perfect. — Teraz jest czas, kiedy np. z naszego "treningu kolarskiego" korzysta wielu rowerzystów.
Ile to razy próbowałeś zadbać o swoją sylwetkę i nic z tego nie wychodziło? Samemu trudno zacząć. Zresztą niewielu z nas w tym temacie się specjalizuje...
— To dlatego warto skorzystać z pomocy dietetyka oraz trenera personalnego — podpowiada Jerzy Polakowski.

Wysiłek fizyczny to jednak nie wszystko. Krótsze dni i brak słońca nie nastraja pozytywnie. Czujemy znużenie, a często i zniechęcenie. Dlatego oprócz wylanych potów, potrzebny jest odpowiedni relaks. I tutaj pytanie. Czy potrafimy odpowiednio zadbać o swój stan umysłu? Chyba nie zawsze...
— Brak słońca, to brak witaminy D, która ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu i pomaga utrzymać prawidłową strukturę kośćca — mówi właściciel Body Perfect. — Dlatego też u nas można skorzystać ze "słonecznej polany", gdzie promieni słonecznych nie brakuje przez okrągły rok.

Podczas krótkich jesiennych dni warto pamiętać również o właściwym masażu, który poprawi jędrność skóry oraz odpowiednio ją nawilży. Dziś oprócz klasycznego, relaksacyjnego masażu, coraz częściej popularne są masaże lecznicze, antycellulitowe, czy sportowe.
— Nasi klienci korzystają z masażu bambusami czy chińską bańką — mówi Jerzy Polakowski. — W swojej ofercie mamy również, jako jedyni w Olsztynie, orientalny rytuał hammam. To tradycyjna parował łaźnia, gdzie można się rozgrzać i doświadczyć odprężającego zabiegu przy łykach relaksującej herbaty.
wk

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB