Gimnazjaliści zmierzą się z fitnessem

2015-11-06 19:26:29 (ost. akt: 2015-11-06 19:37:03)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Podziel się:

Dzieci i młodzież wciąż do aktywności potrzebują zachęty i autorytetów. Wierzymy, że do zdrowego stylu życia przekonają ich ambasadorzy naszej akcji FIT — Freak In Training.

Przed nami kolejny trening w szkole. Tym razem zajęcia odbędą się w poniedziałek 9 listopada w Gimnazjum nr 1 w Giżycku. Poprowadzi je Małgorzata Kędzierska, trener personalny, współautorka sportowego bloga "Szpilki na Siłowni", występująca w stacji TVN.
- Ta akcja to genialna inicjatywa przede wszystkim ze względu na grono odbiorców, czyli dzieci i młodzież - mówi Małgorzata Kędzierska. - Dane o otyłości, zwolnieniach z lekcji WF wśród tych grup wiekowych są przerażające, a nikt lepiej tym młodym ludziom nie przekaże tego, co daje aktywność fizyczna niż prawdziwi pasjonaci sportu.

Trenerka namawia też dorosłych, by byli wzorem dla swoich dzieci: - Od pierwszych kroków rodzice pokazują im otaczający świat, a one darzą ich bezwarunkową miłością i naśladują. Dlatego też to rodzice powinni zaszczepić w dziecku chęć do ruchu i drogą prób i błędów znaleźć ten rodzaj aktywności, który da najwięcej radości maluchowi i całej rodzinie.
Czego gimnazjaliści mogą spodziewać się na zajęciach? Instruktorka fitness przekona ich, że aktywność to dobra zabawa, wzajemna motywacja, radość i siła, która często tkwi w grupie.

„FIT — Freak In Training” to wyjątkowe zajęcia w szkołach, które prowadzą specjaliści od fitnessu, sztuk walki, lekkoatletyki, gier zespołowych. Grono naszych ambasadorów tworzą znani i popularni. Trenerzy podczas zajęć podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Opowiedzą o swoich osiągnięciach, codziennej pracy, która doprowadziła ich do zamierzonego celu, a przede wszystkim poprowadzą zajęcia. „FIT — Freak In Training” to także dwa konkursy zdjęciowy i video. Pierwszy skierowany jest do uczniów. Pokażcie, że sport nie jest wam obcy i zróbcie aktywną sweet focię. Na autorów najlepszych fotografii czekać będą nagrody. Druga propozycja jest skierowana do dyrektorów, nauczycieli i również uczniów wszystkich szkół z regionu. Nagrajcie film o aktywności w waszej szkolnej społeczności. Tu nagrodą jest sprzęt sportowy i wyposażenie sali gimnastycznej dla szkoły ufundowany przez firmę Michelin. Partnerem akcji jest samorząd
województwa warmińsko-mazurskiego
.

Przypominamy, pierwsze zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 30 w Olsztynie. Trening poprowadził znany siatkarz Maciej Dobrowolski. Zobaczcie, co się wówczas działo - kliknijcie!

Więcej o akcji i konkursach znajdziecie znajdziecie na fitniefat.plKomentarze (1)

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kasia #1852623 | 178.43.*.* 7 lis 2015 20:33

    tak od dawna powinny wyglądać lekcje w-fu fitness zumba pilates dziewczyny byłyby zachwycone

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)