Pokazały, że mają dobrą kondycję

2015-12-10 15:16:17 (ost. akt: 2015-12-11 16:37:53)

Autor zdjęcia: Grzegorz Gierej

Podziel się:

Zazwyczaj swoim zdrowiem martwimy się dopiero wtedy, kiedy zaczynają nam dokuczać choroby lub bóle stawów. Wielu dolegliwości moglibyśmy uniknąć, gdybyśmy postawili na aktywność ruchową. Im szybciej zaczniemy uprawiać sport, tym lepiej - z tego założenia wychodzi Gazeta Olsztyńska, która w ramach akcji „FIT - Freak in Training” promuje rozwój fizyczny dzieci i młodzieży. Uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piszu do ćwiczeń nie trzeba namawiać.

Potwierdza to Patrycja Polakowska, która w poniedziałek (7 grudnia) poprowadziła 45-minutowy trening. — Jestem w szoku, że mają tak dobrą kondycję. Co prawda kilka dziewczyn mogłoby popracować jeszcze nad wytrzymałością, ale na tle wcześniejszych grup, z którymi przeprowadziłam zajęcia wypadły rewelacyjnie! Widać, że ruszają się na co dzień, bo nie mają problemów z koordynacją i utrzymaniem prostej linii ciała — przyznaje Patrycja Polakowska, trenerka fitness z Olsztyna. Nic więc dziwnego, że dziewczęta wykonywały ćwiczenia z łatwością. Były tak naładowane energią, że mimo rosnącego zmęczenia z ich twarzy nie schodził uśmiech. — Wzmacniałyśmy m.in. plecy i kręgosłup, lecz szczególny nacisk położyłam na pobudzenie mięśni głębokich brzucha, które trzymają całą sylwetkę ciała — podkreśla instruktorka.

Dbajmy o kondycję, bo wtedy czujemy się lepiej
Gdy zajęcia dobiegły końca dziewczyny nie miały ochoty opuszczać parkietu. Były gotowe na dalsze wyzwania. Robiły wspólne zdjęcia z trenerką, która przy okazji rozdała też kilka autografów.— Było bardzo fajnie! Chciałabym, aby takie treningi odbywały się na lekcjach wychowania fizycznego. Najbardziej podobała mi się „Zumba”. Podczas tego tańca mogłyśmy się wyszaleć! — nie kryje radości Dominika Wszołek. Podobnie uważa jej koleżanka Urszula Kunach. — Dałyśmy radę, bo chodzimy do klasy sportowej. Jesteśmy cały czas w ruchu - biegamy, gramy w siatkę. Te ćwiczenia to była pestka, tylko trzymanie równowagi na rękach dało nieco w kość! — uśmiecha się Ula, który po chwili pokazuje „kaloryfer” na brzuchu. Receptą na tak wysportowaną figurę są regularne ćwiczenia. Dwa - trzy razy dziennie podciągam się na drążku. Niektórzy chłopcy mają nawet z tym problem! — twierdzi uczennica SP Nr 1 w Piszu. Alicja Nesterowicz mimo młodego wieku wie, że sport to zdrowie. — Nie odczuwam aż takiego zmęczenia, bo chodzę na siłownię. Warto dbać o swoją kondycję, bo wtedy czujemy się lepiej — uważa Ala.

Aktywność jest dziś w modzie
Dobry przykład do naśladowania daje dziewczętom, ich nauczycielka wychowania fizycznego — Nie chciałam być od nich gorsza, więc też wzięłam aktywny udział w treningu. To było nowe, bardzo miłe doświadczenie. Nagrywaliśmy przebieg zajęć, więc na pewno skorzystamy z dzisiejszej lekcji. Chcielibyśmy część tych ćwiczeń wprowadzić na zajęcia dla dziewcząt z grupy tanecznej. Sport poprzez zabawę to dobra sposób na promocję zdrowego trybu życia wśród najmłodszych — mówi Anna Paprota, nauczycielka w SP Nr 1 w Piszu. Popisy uczennic obserwowali m.in. dyrektor SP Nr 1 w Piszu Szymon Werra oraz Wioletta Śląska-Zyśk, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego. — Dzieci i młodzież warto zarażać sportem, a tym samym dobrą energią. Aktywność jest dziś w modzie, a zdrowy tryb życia to fundament zdrowia na przyszłość. Poza tym systematyczność i konsekwencja, która towarzyszy treningom, uczy również, jak radzić sobie z porażką i współpracować w grupie. To także sposób na walkę z dopalaczami — zaznacza Wioletta Śląska-Zyśk. Akcja „FIT - Freak in Training” to nie tylko zajęcia z mistrzami sportu, sztuk walki czy trenerami personalnymi. To także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Jeden jest dla uczniów, drugi dla szkół. Co zrobić, aby wygrać cenny upominek przeczytaj na stronie 14 Gazety Piskiej.

Grzegorz GierejKomentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB