Spróbowali swoich sił w krav maga

2015-12-11 16:30:38 (ost. akt: 2015-12-12 13:16:14)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Podziel się:

Piątkowy trening w II Liceum Ogólnokształcącym był już ostatnim treningiem w tym roku w ramach akcji „FIT — Freak In Training”, która ma zachęcić młodzież do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Tym razem uczniowie spróbowali swoich sił w krav maga, czyli izraelskim systemie samoobrony i walki wręcz.

Już w pierwszych minutach zajęć widać było, że nie jest lekko. Pot lał się strumieniami. Było to jednak pozytywne zmęczenie. Spora część uczniów biorących udział w zajęciach już zapowiedziała, że na pewno będą kontynuować przygodę z tym systemem samoobrony.

— Trening był mocno wyczerpujący, ale jednocześnie pozytywnie nakręcał do działania. Wcześniej, poza szkołą, brałem już udział w różnego rodzaju zajęciach, np. tajskim boskie. Jednak to było zupełnie inne doświadczenie — stwierdził tuż po treningu Paweł Pełka, uczeń klasy 1 c.

— Było warto wziąć w tym udział. Dużo przydatnej wiedzy i okazja do ćwiczeń, jakich zazwyczaj się nie doświadcza — dodał Paweł Gilewicz, także uczeń 1 c.

Zajęcia uważnie obserwował Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. — Ten trening przywołał trochę wspomnień z wcześniejszych lat, to jest z wojska i czasów studiów, gdzie miałem wiele intensywnych zajęć. M.in. z judo — mówił marszałek. — Treningi w ramach „FIT — Freak In Training” mają bardzo pozytywne działanie, ponieważ młodzież nie tylko zostaje zachęcona do ruchu i aktywności w nietypowy sposób, ale też ma szansę skorzystać z wielkiego doświadczenia i wiedzy instruktorów — podkreślił. — Dzisiaj uczniowie w bezpiecznych warunkach nauczyli się, jak poradzić sobie w kilku sytuacjach, które na ulicy mogą się przecież przydarzyć każdemu z nas.

Licealiści nauczyli się m.in., jak utrzymać pozycję stabilną oraz obronić się przed próbą uderzenia w głowę.
— To oczywiście tylko podstawy, ale niektórzy pytali, kiedy i gdzie prowadzę zajęcia. Grupa świetnie się spisała, było bardzo pozytywnie — uważa Krzysztof Lewicki, instruktor krav maga. — Cieszę się, że mogłem pokazać im trochę systemu w ramach „FIT — Freak In Training”. To potrzebna inicjatywa. Poza tym uwielbiam to, co robię i każda okazja do zarażenia tą pasją innych to dla mnie przyjemność — dodaje.

Treningowi przyglądał się także Krzysztof Wiśniewski, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Olsztynie. — Z przyjemnością dołączyliśmy do akcji „FIT — Freak In Training”. Uczniowie z naszej szkoły mają wiele sportowych osiągnięć, jednak zawsze warto poznać coś nowego i promować zdrowy styl życia — podkreślił. — Dodatkowo jest to świetna alternatywa dla zwykłych zajęć wychowania fizycznego. Jednak chcieliśmy w tym przede wszystkim zachować naturalność, dlatego trening odbył się jak normalne zajęcia wuefu. Po reakcjach uczniów widać, że mimo zmęczenia są zadowoleni. Był to czas, żeby naładowali się pozytywną energią i poznali dotychczas nieznany im system walki. Bo choć nasi uczniowie indywidualnie biorą udział w różnego rodzaju treningach, to z krav maga zetknęli się po raz pierwszy.

„FIT— Freak In Training” to wyjątkowa akcja dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przekonuje, że warto być aktywnym fizycznie i zdrowo się odżywiać poprzez zorganizowane specjalne treningi w szkołach na Warmii i Mazurach. Zajęcia prowadzą znani sportowcy i trenerzy personalni. Naszym partnerem jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.
Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB