Przed nami czwarty bieg w ramach cyklu CITY TRAIL

2016-01-11 12:30:59 (ost. akt: 2016-02-19 14:40:59)
BIEG

BIEG

Autor zdjęcia: CITY TRAIL

Podziel się:

Pierwsze zawody w 2016 roku w Olsztynie odbędą się już w sobotę, 16 stycznia.

Ogólnopolski cykl biegów przełajowych [b]Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, czyli 5 km nad Jeziorem Długim rozpoczął się w pierwszy weekend października 2015 r. W najbliższą sobotę odbędzie się już czwarty bieg w Olsztynie. [/b]

Cykl CITY TRAIL jest obecny w Olsztynie już od czterech lat. Trasa zawodów jest niezmienna – zawodnicy startują na dystansie 5 km nad Jeziorem Długim. W sezonie jest sześć biegów, a żeby otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody trzeba pobiec co najmniej w czterech. Co ważne w zawodach nie ma limitu czasu, a to oznacza, że wystartować może każdy – nawet początkujący biegacz. W ramach imprezy organizowane są także zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300 m do 2 km. Zapisy dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów.

Rejestracja do biegów odbywa się za elektronicznie lub w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłaty startowe są zróżnicowane i zależą od terminu wniesienia wpisowego:
- 15 zł - to opłata za pojedynczy bieg uiszczona najpóźniej na 3 dni przed zawodami,
- 20 zł - to opłata za pojedynczy bieg uiszczona w dniu zawodów.

Rejestracja do biegów CITY TRAIL Junior odbywa się na identycznych zasadach, jak do biegu głównego, jednak opłata startowa to symboliczne 2 zł, uiszczane w dniu zawodów (nawet w przypadku zapisania dziecka przez internet). 1 zł z tej kwoty jest przeznaczany na cele charytatywne (konkretny cel będzie podawany przed rozpoczęciem każdej z sześciu kolejek zawodów). Dzieci można zapisać również na cały cykl z góry - karnet kosztuje 10 zł i jest opłacany za pomocą systemu elektronicznych transakcji.
Każdy uczestnik biegu głównego dostaje numer startowy (stały na cały cykl, który oddaje po biegu i odbiera przed kolejnym w biurze zawodów) oraz chip do pomiaru czasu (zwracany po każdym biegu). Na mecie na biegaczy czekają przekąski, gorąca herbata oraz izotonik.
Po zakończeniu cyklu biegów, w każdym z miast zorganizowane zostaną ceremonie zakończenia z wręczeniem pamiątkowych medali oraz nagród dla najlepszych zawodników.
W grudniowym biegu wystartowało 351 osób oraz 80 dzieci.
Terminy kolejnych imprez CITY TRAIL nad Jeziorem Długim to 16 stycznia, 13 lutego, 12 marca.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB