CITY TRAIL Olsztyn: Pierwsze zimowe zawody za nami

2016-01-18 11:08:39 (ost. akt: 2016-01-18 11:52:35)

Autor zdjęcia: Piotr Dymus

Podziel się:

W sobotę, 16 stycznia podczas czwartego w edycji biegu CITY TRAIL w Olsztynie nie brakowało ani śniegu, ani solidnego mrozu. To właśnie temperatura sięgająca -10 stopni i śliska nawierzchnia utrudniła rozwinięcie dużych prędkości. W tych niełatwych warunkach najszybszym został – po raz trzeci – Artur Olejarz. Wśród kobiet zwyciężyła Monika Jackiewicz, która w ten sposób zapewniła sobie wygraną w klasyfikacji generalnej.

W styczniowe przedpołudnie nad Jeziorem Długim pojawiło się 337 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży, które są nieodłącznym elementem CITY TRAIL wystartowało 70 młodych sportowców.

Czas najlepszego zawodnika – Artura Olejarza to 16:42. Artur startował w dwóch pierwszych biegach sezonu, podczas których uzyskał wyniki poniżej 16 minut.
- Zawody CITY TRAIL są dla mnie znakomitym treningiem, który przekłada się na dalszą część sezonu. Nigdy przed bieganiem CITY TRAIL jeszcze nie odpoczywałem, startuję w cyklu nie odpuszczając ani jednej jednostki treningowej – dodał triumfator dzisiejszego biegu.
Do zwycięstwa w „generalce” w Olsztynie brakuje Arturowi jeszcze jednego startu. Drugi na mecie - Wojciech Kopeć to zwycięzca dwóch poprzednich edycji CITY TRAIL. Tym razem Wojtek uzyskał wynik 16:51. Trzecie miejsce zajął Kamil Wołoszyk. Jego czas to 17:40.

W rywalizacji kobiet po raz czwarty zwyciężyła Monika Jackiewicz, tym razem z wynikiem 19:47. Monika to także zwyciężczyni poprzedniej edycji CITY TRAIL.
- Trasę znam na pamięć, ale to nie zmienia faktu, że każdy bieg w tej edycji był inny i w każdym musiałam być zmotywowana i skoncentrowana. Wygraną mam już w kieszeni, ale jeśli będę w Olsztynie to na pewno będę chciała jeszcze wystartować. Zawody zawsze są lepsze od treningu. Zresztą chyba, jak każdy biegacz bardzo lubię atmosferę towarzyszącą zawodom. Wielu wspólnych znajomych w jednym miejscu, uczucie adrenaliny. Jak dla mnie to najlepsza forma spędzenia wolnego czasu w weekend – podkreśla Monika Jackiewicz.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB