Czas na narty na Warmii i Mazurach

2016-01-19 10:00:00 (ost. akt: 2016-01-18 13:10:04)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: sxc.hu

Podziel się:

Szukacie ciekawe sposobu na zimową zabawę? Polecamy narty. Czas na stok!

Stoki i górki znajdziemy również w naszym regionie. Na początek narciarskiej przygody w zupełności wystarczy. Pamiętajmy, by wybierać właśnie te profesjonalne ośrodki, bo dzięki temu zadbamy nie tylko o komfort jazdy, ale też o je bezpieczeństwo.

Gdzie na narty na Warmii i Mazurach

* Wyciąg i stok narciarski w Rusi koło Olsztyna
Pod Olsztynem, w Rusi mieści się wyciąg narciarski Kartasiówka. Narciarze mają tu do dyspozycji trzy trasy zjazdowe, każda o 280 m długości. Wyciąg jest sztucznie naśnieżany oraz oświetlony. Miłośnicy białego szaleństwa będą mogli w sezonie korzystać z wyciągu od godz. 9 do 21. Na strudzonych narciarzy czekają ciepłe posiłki, a początkujący amatorzy zjazdów mogą liczyć na pomoc instruktorów.

* Góra Czterech Wiatrów koło Mrągowa
Zimą Mrągowo zaprasza Górę Czterech Wiatrów. Znajduje się tu 5 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności o łącznej długości ok. 2 tys. metrów. Działają też 2 wyciągi orczykowe. Tuż obok znajduje się snowpark. Na Górze Czterech Wiatrów działa schronisko z barem i restauracją. Na miejscu wypożyczalnia sprzętu sportowego.

* Piękna Góra w Gołdapi
Piękna Góra to prawdziwy raj dla osób uprawiających turystykę aktywną. Trzy trasy narciarskie wspólnie tworzą "Ski arene". Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane i oświetlone. Trasa czerwona czerwona ma 350 m długości i jest przy wyciągu orczykowym, niebieska o długości 650 m przy wyciągu orczykowym (na tej trasie przygotowany jest snowpark). Przed zajazdem znajduje się 2-osobowa kolej krzesełkowa.

* Okrągłe koło Giżycka
Okrągłe ta mała wieś letniskowa położona 30 kilometrów od Giżycka. Istnieją tu doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa zimą. Morenowa Stacja Narciarska ma 4 trasy zjazdowe liczące od 100 do 700 metrów.


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB