Piąta kolejka CITY TRAIL w Olsztynie

2016-02-10 22:05:56 (ost. akt: 2016-02-10 22:05:57)

Autor zdjęcia: Piotr Dymus

Podziel się:

W najbliższą sobotę, 13 lutego odbędzie się piąty już bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Olsztynie. Zawody rozgrywane są nad Jeziorem Długim.

Dystans do pokonania to 5 km. Tu także rozgrywane są biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior na dystansach od 300 m do 2km. Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden są organizowane w okresie październik-marzec. Za każdym razem do pokonania jest ta sama trasa, co daje możliwość regularnego sprawdzania formy. Z takiej możliwości chętnie korzystają zawodowcy.

– Od zawsze powtarzam, że takie zawody są zawsze lepsze od treningu i znakomicie przekładają się na dalszą część sezonu. Stając na starcie, patrząc na rywali, od razu mamy większą motywację i możemy zrealizować mocną jednostkę treningową, do której trudno byłoby się zmusić podczas samotnego treningu – mówi Artur Olejarz, brązowy medalista MP w biegach przełajowych z 2015 roku, aktualnie prowadzący w klasyfikacji generalnej cyklu CITY TRAIL w Olsztynie.
Obok coraz większej grupy czołowych polskich biegaczy, w zawodach startują również amatorzy. Co ważne, w biegach CITY TRAIL nie ma limitu czasu na pokonanie trasy, a to oznacza że każdy może zmierzyć się z 5-kilometrową trasą, bez obaw że nie podoła zadaniu.

W poprzednim biegu, który odbył się 16 stycznia wystartowało 337 osób oraz 61 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli: Monika Jackiewicz oraz wspomniany Artur Olejarz. Wynik Moniki to 19:47, a Artura – 16:42. Monika jest już pewna wygranej klasyfikacji generalnej – ma na koncie cztery wygrane. O pozostałe miejsca na podium najprawdopodobniej powalczą Marta Barcewicz – cztery razy druga oraz Magdalena Trzeciak – trzy razy trzecia.

Wśród mężczyzn trzy wygrane ma na koncie Artur Olejarz i to on jest najbliżej zwycięstwa w „generalce”. Miejsce w pierwszej trójce mają szanse zdobyć Paweł Pszczółkowski – raz pierwszy i raz drugi, Wojciech Kopeć – dwa razy drugi, Dariusz Jurewicz – dwa razy trzeci i raz czwarty oraz Wojciech Kłos – raz trzeci i raz czwarty na mecie.
Szósty – ostatni w sezonie bieg nad Jeziorem Długim odbędzie się 12 marca.Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. anonim #1932596 | 78.11.*.* 15 lut 2016 22:47

    Grzegorz Kłos, nie Wojciech

    ! - + odpowiedz na ten komentarz