Trening z Patrycją Polakowską w olsztyńskim gastronomiku

2016-03-14 18:11:51 (ost. akt: 2016-03-15 10:51:05)

Autor zdjęcia: Monika Nowakowska

Podziel się:

Chcemy pokazać, że sport to zdrowie, dlatego ruszyliśmy z akcją „FIT— Freak In Training”. Przekonujemy, że aktywność jest w modzie i namawiamy do niej dzieciaki i młodzież. Tym razem odwiedziliśmy uczennice Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie.

Dzieci i młodzież powinny ćwiczyć minimum 60 minut dziennie, a tego nie robią. Często jest tak, że migają się od zajęć sportowych prowadzonych w szkołach. Co gorsze rodzice sami na to zezwalają, wypisując im zwolnienia czy usprawiedliwiając nieobecności na WF-ie. Nie zdają sobie sprawy z krzywdy, jaką wyrządzają swoim pociechom. Warto te tendencje zmienić i uświadomić im konsekwencje tych działań. Dlatego też naszą akcją chcemy edukować, przekazywać wiedzę oraz ćwiczyć prozdrowotne postawy wobec życia, w tym odżywiania się, aktywności fizycznej oraz pozytywnych relacji społecznych opartych na zdrowej, sportowej rywalizacji.

W poniedziałek sprawdziliśmy kondycję uczennic Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie. Trening poprowadziła Patrycja Polakowska z Body Perfect. Były elementy treningu funkcjonalnego oraz zubma. Dziewczyny musiały pokonać swoje słabości i zmierzyć się z pompkami, deską, pajacykami, przysiadami, ćwiczeniami na mięśnie brzucha. Liczyła się precyzja i wytrzymałość. Łatwo nie było, z pewnością pot po plecach poleciał. Dziewczyny dały radę. Poza tym dla chętnych trenerka zorganizowała konkurs - licealistki musiały jak najdłużej wytrzymać w pozycji deski. Trzy najlepsze dziewczyny (ich czas to ponad 3 minuty!), otrzymały karnety do Body Perfect. Na koniec było trochę poskoków i uśmiechu, czyli zumba. Wszystko po to, by aktywność zagościła na co dzień w życiu nastolatek. Tego im życzymy i dziękujemy za udział w akcji!Komentarze (0)

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB