Bieganie jest po prostu kobiece!

2016-04-18 13:37:48 (ost. akt: 2016-04-18 13:33:47)

Podziel się:

Miłosława Wasiak znalazła swoją pasję

Miłosława Wasiak znalazła swoją pasję

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Popularność biegania wciąż rośnie. Na biegach ulicznych padają rekordy frekwencji, uczestników takich zawodów coraz częściej liczy się już nie w setkach, a w tysiącach osób. Stosując taką samą skalę można liczyć także te osoby, które nie startują w zawodach, a po prostu biegają dla siebie, dla własnego zdrowia – opowiada Miłosława Wasiak z Olsztyna.

Jeszcze do niedawna uważano, że bieganie to sport męski. Jednak w ostatnim czasie da się zauważyć, że bieganie cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet. Można to zaobserwować nie tylko na ścieżkach biegowych, ale także na starcie niemal każdego biegu. Co sprawia, że kobiety zaczynają biegać? Nie da się ukryć, że nasz kraj opanowała moda na bieganie. A kobiety kochają modę i pokochały również tę.

Wiele kobiet zaczyna biegać, aby zgubić zbędne kilogramy. Ponadto jest to sport który nie wymaga kupna karnetów czy też specjalistycznego sprzętu. Wystarczy sportowy strój i chęć do treningu. Wielu kobietom pierwsze kilometry przychodzą z trudnością, jednak każdy kolejny niesamowicie cieszy. Wiele osób ma obawy przez pokazaniem się w obcisłym stroju sportowym, ponieważ uważają, że nie mają zgrabnej sylwetki. A kobiece bieganie to tak naprawdę walka z kompleksami. Nie ulega wątpliwościom, że bieganie dodaje pewności siebie i wzmacnia poczucie własnej wartości.

Dla kobiet bieganie stało się także świetną możliwością spędzenia czasu z innymi. Kobiety coraz częściej wolą umówić się na wspólny trening niż na kolejną kawę. Biegowy trening to dobry sposób na rozmowę i wspólne spędzenie czasu. Ponadto jest to także dodatkowa motywacja, ponieważ wiedząc, że ktoś na Ciebie czeka, z pewnością wyjdziesz na trening. Co więcej, w towarzystwie kilometry mijają szybciej.

Istotne jest także to, że dla wielu kobiet bieganie stało się odskocznią od wszystkich obowiązków. Jest to chwila oddechu od codzienności, odpoczynek i czas tylko dla siebie. Bieganie wzmacnia nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie. Bieganie wyrabia charakter, jest symbolem determinacji i walki z własnymi słabościami.

Wiele kobiet uważa, że kobiece bieganie charakteryzuje się także brakiem rywalizacji i "spinki", którą często widać u mężczyzn. Dla kobiet bieganie to przyjemność i dobra zabawa. Jednak w kobiecym bieganiu również jest miejsce na rywalizację. Najczęściej kobiety rywalizują z własnymi słabościami i ograniczeniami. Aczkolwiek można zauważyć, że kobiety osiągają świetne rezultaty i pokazują, że potrafią walczyć i są silne.

Kobiece bieganie to siła, szczęście, radość. Bieganie to nowe znajomości, przyjaźnie, podziw mężczyzn, ponieważ często biegająca mama czy żona to powód do wielkiej dumy. Najważniejsze jest to, że bieganie to zdrowie, dobre samopoczucie i pewność siebie.Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. lamerska moda #1978365 | 193.46.*.* 19 kwi 2016 07:45

    lamerska moda

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ala #1978309 | 83.9.*.* 18 kwi 2016 23:20

    Dokładnie tak jest, świetny i prawdziwy artykuł, dziękuję w imieniu kobitek :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz