Pobiegli dla zdrowia i relaksu

2016-04-18 14:35:11 (ost. akt: 2016-04-18 14:48:28)

Autor zdjęcia: Andrzej Mielnicki

Podziel się:

Trasa malownicza, okolica piękna, więc nic dziwnego, że biegacze ściągnęli do Wichrowa nawet z zagranicy. W sobotę odbyły się już V Bieg po Wichrowskich Lasach. Jednocześnie były to pierwsze zawody z cyklu III Grand Prix Warmii.

W V Biegu po Wichrowskich Lasach na dystansie 10 kilometrów pobiegło 164 zawodników. Do mety dobiegli niemal wszyscy, choć niektórzy nie zmieścili się w limicie czasu. Ale przecież nie dla medali czy rekordów spotkali się w minioną sobotę Wichrowie, a po prostu, żeby pobiegać. Dla zdrowia, dla relaksu, by zachować szczupłą sylwetkę.

Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Popławska z Brodnicy z czasem 44 min. 19 sek. I było to jej już czwarte zwycięstwo w Wichrowie. Jako pierwszy na metę przybiegł też Petras Pranckunas, policjant z Wilna, który pokonał dystans w 36 min. i 30 sek. Bieg na 10 km to był oczywiście główny akord imprezy w Wichrowie, ale równie emocjonujące były imprezy towarzyszące: biegi dla dzieci i młodzieży oraz marsz nordic walking na dystansie 10 km z Dobrego Miasta do Wichrowa.

Zawody w Wichrowie rozpoczęły III Grand Prix Warmii. Kolejny bieg będzie w Kudypach, a cykl zakończą zawody w Lidzbarku Warmińskim. Organizatorami biegu w Wichrowie było Nadleśnictwo Wichrowo oraz Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście, Stowarzyszenie Przyrodnicze „Zielona Warmia”, OSiR w Dobrym Mieście i Warmiński Klub Rowerowy FAN.
am

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB