Wybierz rower w sam raz dla siebie

2016-04-26 11:31:06 (ost. akt: 2016-04-26 11:39:31)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Z początkiem wiosny wielu z nas udaje się do sklepu rowerowego, by znaleźć idealny dla siebie pojazd. Rowery górskie, miejskie, trekkingowe, szosowe, towarowe – jeśli masz problem z wyborem, na wstępie odpowiedz sobie na kilka pytań. Przede wszystkim – w jakim celu i jak często będziesz korzystać z pojazdu oraz ile pieniędzy jesteś w stanie na niego przeznaczyć.

Najpierw zastanówmy się, czy interesuje nas jazda szybka, wyczynowa czy może wolimy komfortowo poruszać się po mieście – pomoże to w wyborze typu roweru.
- Ważne jest również ustalenie, jak często będziemy użytkować pojazd. Jeżeli planujemy jeździć nim codziennie, także zimą, warto zainwestować w droższy sprzęt. Nie kupujmy jednak najkosztowniejszych modeli tylko dlatego, że nas na to stać. One najczęściej padają łupem złodziei – mówi Rafał Muszczynko z Warszawskiej Masy Krytycznej.

Przy wyborze roweru pamiętajmy też o zdrowiu. Jeśli będziemy musieli daleko wyciągać ramiona, by dosięgnąć kierownicy, lub przeciwnie – będziemy zawadzać o nią kolanami na zbyt małym pojeździe, to nie tylko nie poczujemy przyjemności z jazdy, lecz także narazimy się na problemy z kręgosłupem.
- Tabele z rozmiarami rowerów, dostępne na stronach internetowych producentów, pomogą nam łatwiej znaleźć pojazd odpowiedni do naszego wzrostu. Wszystko powinna zweryfikować jednak jazda próbna, dlatego skorzystajmy z niej, jeżeli mamy taką możliwość – zachęca ekspert.

Kupując rower dla dziecka, kierujmy się tymi samymi wskazaniami. Pamiętajmy przy tym, że nasze pociechy bardzo szybko rosną. Dobrze jest więc wybrać taki rower, który przez pewien czas będzie „rósł” razem z dzieckiem – będziemy mogli podnieść w tym pojeździe kierownicę oraz wysunąć siodełko. I jeszcze jedna ważna, a często niedoceniana przez rodziców kwestia: kolor! Nawet najlepszy rower na nic się nie zda, jeśli będzie w barwie, której nasza pociecha nie cierpi. Dlatego na zakupy najlepiej wybrać się z przyszłym użytkownikiem pojazdu.
infowire.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB