Spinning to jej sposób na życie

2016-05-05 12:00:00 (ost. akt: 2016-04-28 12:46:19)

Autor zdjęcia: Monika Nowakowska

Podziel się:

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Beata Bertolassi, gdy zobaczyła spinning, wiedziała, że to będzie jej największa pasja. Dziś prowadzi zajęcia na OSW w Olsztynie.

Rowerem może jeździć każdego dnia przez cały rok. Jej przygoda ze spinningiem zaczęła się 10 lat temu.
- Ważyłam wówczas 20 kg więcej niż teraz. Gdy w przymierzalni jednego ze sklepów przyjrzałam się jak wyglądam, postanowiłam zmienić swój wygląd. Na początku był fitness 2 razy w tygodniu aż z czasem okazało się, że na zajęciach byłam codziennie. Któregoś dnia przez przepadek zobaczyłam rowery. Tak mnie one wciągnęły, że jednego dnia kręciłam przez 3 godziny. W końcu zrobiłam papiery instruktorskie. Mam je od 8 lat. Tak zaczęła się moja przygoda. Obecnie zajęcia prowadzę na OSW - mówi Beata Bertolassi.

Spinning to zajęcia na rowerach stacjonarnych. Odpowiednio dobrana muzyka narzuca tempo jazdy, a te wiąże się z ukształtowaniem terenu.
- Dlatego też raz jedziemy szybko, jakby z górki, raz wolno pod górę, wówczas zwiększamy obciążenie. Są też odcinki, gdy pojeździsz po płaskiej nawierzchni. Wystarczy żeby się porządnie spocić. Oprócz spinningu wprowadziłam też tabatę. To forma ćwiczeń aerobowych, gdzie 20 sekund się ćwiczy się na 100 proc. swoich możliwości, a 10 - odpoczywa. Tak jest przez 4 minuty. Krótko, ale bardzo intensywnie. To dobre ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej - przekonuje trenerka.

- Najstarsza osoba, która kręciła u mnie na rowerze, to 72-letnia amazonka. Gdy po pół roku zajęć wyjechała w góry, okazało się, że miała lepszą sprawność i kondycję niż jej wnuki. Bez problemu wchodziła pod górę. Była też pani, która schudła 50 kilogramów bez diety tylko dzięki treningom, ale na zajęcia przychodziła codziennie. Było jej ciężko, ale była zawzięta i udało się jej uzyskać cel. Jej ciało było jędrne. Uczestnicy wspierają się na wzajem i integrują się. Co roku organizujemy poczęstunki świąteczne, a także urodziny czy wypady do kina. Mamy naprawdę rodzinną atmosferę - opowiada Beata Bertolassi.

Uczestnicy zajęć dla sprawdzenia rezultatów mają przeprowadzane na OSW bezpłatne badania przy użyciu specjalistycznej aparatury pomiarowej Tanita MC-780 MA-s (Japonia) oraz profesjonalnego oprogramowania do analizy GMON Pro V3, dzięki którym można sprawdzić:
- zawartość tkanki tłuszczowej [kg,%]
- zawartość wisceralnej tkanki tłuszczowej
- wskaźnik BMI
- masę tkanki beztłuszczowej, w tym masę mięśni i tkanki kostnej [kg,%]
- zawartość wody w organizmie [kg,%]
- wiek metaboliczny
- BMR
- kąt fazowyKomentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB