Kijki w dłoń, czas na nordic walking

2016-05-05 10:00:00 (ost. akt: 2016-05-04 14:01:19)

Autor zdjęcia: sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Coraz wyraźniej wyczuwalna wiosenna aura zachęca do aktywności również na świeżym powietrzu. Na jaki typ ćwiczeń sportowych zdecydować się w ramach rozgrzewki? Postaw na nordic walking!

Ta „niepozorna” dyscyplina sportowa polegająca na spacerowaniu z kijkami ma nie tylko korzystny wpływ na zdrowie i kondycję fizyczną. Tak więc kijki w dłoń!

Sport dla Ciebie
Nordic walking to sport dla każdego niezależnie od wieku, kondycji fizycznej czy stanu zdrowia. Jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, osób wysportowanych i o siedzącym trybie życia, dla tych, którzy pragną zacząć uprawiać sport, jak również utrzymać już wypracowaną formę. Ponadto jest to bardzo towarzyska dyscyplina – najprzyjemniej chodzi się we dwoje lub w większych grupach.

Efekt: zdrowie, energia
Podczas uprawiania nordic walkingu ruchy rąk są zsynchronizowane z ruchami nóg, co stanowi dodatkowy wysiłek. Wpływa to korzystnie nie tylko na nogi, uda i pośladki, ale również na ręce, ramiona oraz tułów. Wzmacnia też mięśnie pleców i pozwala walczyć z garbieniem się oraz spiętymi mięśniami pleców i karku. Dzięki specjalnie zaprojektowanym kijkom można przeplatać ze sobą fazy dynamicznego i wolniejszego marszu. Pozwala to pracować nad wydolnością serca oraz skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów. Podczas nordic walking spalamy bowiem znacznie więcej kalorii niż w czasie zwykłego marszu. Warto również podkreślić, że niewiele sportów uprawianych na świeżym powietrzu jednocześnie dodaje energii i porusza wszystkie mięśnie ciała.

Dobre kijki to podstawa
Kijki do nordic walking służą do odpychania się do przodu, a ich użycie pogłębia naturalny ruch podczas marszu. W zależności od intensywności treningów oraz poziomu zaawansowania, przy wyborze kijków warto zwrócić uwagę na takie właściwości jak materiał, z jakiego są wykonane kijki, rodzaj uchwytów, pasków oraz końcówek.
źródło: innews.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB