Międzynarodowy Festiwal Jogi w Sulisławiu

2016-06-14 12:00:00 (ost. akt: 2016-06-19 16:47:11)

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

Podziel się:

Instytut Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu przygotowuje się do uroczystych obchodów Międzynarodowego Dnia Jogi. Dzień ten obchodzimy 21 czerwca. W tym roku te obchody będą częścią Międzynarodowego Festiwalu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu, zaplanowanego na 20-26 czerwca tego roku.

Kulminacyjnym punktem całego przedsięwzięcia będzie III Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy w dniach 24-26 czerwca. Wszystkie te działania zostały objęte Honorowym Patronatem Ambasadora Indii w Polsce.
Do udziału w Festiwalu zapraszamy wszystkie szkoły jogi, nauczycieli, zorganizowane grupy, osoby początkujące i zaawansowane. Wszystkich, który chcą wspólnie ćwiczyć jogę w intencji pokoju na świecie i dzielić się pozytywną energią z innymi uczestnikami.

Podczas Festiwalu będziemy gościć wybitnych, światowej sławy nauczycieli, którzy równolegle będą prowadzić swoje warsztaty. Zaproszeni mistrzowie z Indii i innych krajów świata reprezentują różne metody pracy nad sobą. Wszystkich uczestników Festiwalu zapraszamy do udziału w wybranych warsztatach.
Do udziału w Festiwalu zapraszamy wszystkie szkoły jogi, nauczycieli, zorganizowane grupy, osoby początkujące i zaawansowane. Wszystkich, który chcą wspólnie ćwiczyć jogę w intencji pokoju na świecie i dzielić się pozytywną energią z innymi uczestnikami.

Na miejscu będzie można skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej – wspaniałej kuchni ajurwedyjskiej Pałacu Sulisław oraz zaproszonych do współpracy restauracji indyjskich i wegetariańskich z regionu. Można skorzystać z noclegu w hotelu, można też rozbić namiot na specjalnie w tym celu wyznaczonym miejscu.
Aby dokonać zgłoszenia grupy prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:
konferencja@sulislaw.pl, (22) 322 71 00, (22) 322 70 14, http://www.festiwaljogi.pl/

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy
Zakres tematyczny Konferencji
• Profilaktyka zdrowotna chorób cywilizacyjnych i rehabilitacja poprzez praktyki jogi i ajurwedy
• Badanie naukowe uważności i medytacji i ich zastosowanie w codziennym życiu i w pokonywaniu stresu.
• Rola pozycji ciała, technik oddechowych i pranajamy w naturalnym zachowaniu zdrowia.
• Wykorzystanie rozwoju technologicznego do ajurwedyskiego badania tętna w celu postawienia diagnozy i ustalenia leczenia.
• Nowe perspektywy medycyny integracyjnej.
• Postępy w badaniach i praktyce jogi i ajurwedy.

Joga i ajurweda to starożytne nauki, których korzenie sięgają pism wedyjskich. Suśruta-samhity (Suśruta-saṃhitā) i Czaraka-samhity (Caraka-saṃhitā), dokonane na przełomie er lub wcześniej są świadectwem zaawansowanej wiedzy medycznej w Indiach na długo przed rozwojem medycyny w krajach zachodnich. Traktaty te obejmują osiem obszarów medycznych, w tym chirurgię, biochemię i patologię. Jogasutry i Bhagwadgita, dwa klasyczne teksty jogi, również liczą sobie po kilka tysięcy lat. W ciągu ostatnich dwóch stuleci nastąpił przełom w medycynie i ogromne postępy w zwalczaniu pandemii chorób zakaźnych, co wynika z wynalezienia szczepionek i antybiotyków. Mimo jednak stałego postępu wiedzy medycznej, bakterie chorobotwórcze stopniowo uodparniają się na antybiotyki. Ponadto choroby niezakaźne, których przyczyną jest niewłaściwy styl życia, wciąż pochłaniają znaczną liczbę ofiar ludzkich. Przerośnięta służba zdrowia obciąża budżety większości państw świata. Istnieją przesłanki przemawiające na korzyść tradycyjnych leków i integracyjnego podejścia medycyny, która rozwija się coraz bardziej, zarówno na Zachodzie jak i Wschodzie.

Program Konferencji:
Piątek 24 czerwca

14:00 Rejestracja uczestników Konferencji
15:00 Spotkanie Prelegentów
17:00 Ceremonia inauguracyjna
19:00 Uroczysta kolacja
21:00 Trzy równoległe panele dyskusyjne

Sobota 25 czerwca
6:00 Poranne ćwiczenia jogi i pranajama – C.M. Bhandari
7:45 Śniadanie
8:30 Sesja naukowa nr 1
10:30 Przerwa na kawę
11.30 Sesja naukowa nr 2
13:00 Lunch
14:30 Sesja naukowa nr 3
16:30 Przerwa na kawę
17:00 Sesja naukowa nr 4
18:30 Pranajama i medytacja
19:30 Kolacja
21:15 Trzy równoległe panele dyskusyjne

Niedziela 26 czerwca
6:00 Poranne ćwiczenia jogi i pranajama – C.M. Bhandari
7:45 Śniadanie
8:30 Sesja naukowa nr 5
10:30 Przerwa na kawę
10:30 Sesja plakatowa
11:15 Sesja naukowa nr 6
13:00 Podsumowanie osiągnięć konferencji
13:30 Ceremonia zakończenia

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB