Warmia i Mazury - tu poczujesz się cudownie

2016-06-22 11:28:31 (ost. akt: 2016-06-22 15:53:33) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: mat. Urzędu Marszałkowskiego

Podziel się:

Warmia i Mazury to unikalny w skali Europy region, w którym na gości czekają niepowtarzalne przeżycia i emocje.

W regionie jest blisko 3 tys. jezior, w tym dwa największe w kraju: Śniardwy i Mamry, których rozbudowane kompleksy, połączone siecią kanałów z innymi akwenami, tworzą jedyny w swoim rodzaju, niezwykle lubiany przez żeglarzy Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Malowniczym zbiornikiem wodnym jest też Zalew Wiślany, połączony bezpośrednio z Morzem Bałtyckim. Wszystko to stanowi znakomite zaplecze do korzystania z wszelkich form rekreacji nad wodą i na wodzie.
- W ostatnich latach zainwestowaliśmy naprawdę dużo w modernizację infrastruktury i rozwój bazy turystycznej – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. - Przybyło około 100 nowych hoteli, 40 świadczy usługi na najwyższym poziomie, ich standard nie odbiega od europejskiego. Zbudowaliśmy ekomariny, porty śródlądowe. Są nowe ścieżki rowerowe, szlak Green Velo, powstanie Mazurska Pętla Rowerowa. Mamy już bardzo dobrą bazę sportową i to nie tylko w Olsztynie, ale także w innych miastach w regionie. Dzięki zaangażowaniu samorządów powstały nowoczesne obiekty sportowe, które umożliwiają rozgrywanie dużych zawodów.

Co roku w regionie odbywa się mnóstwo interesujących imprez atrakcyjnych i dla mieszkańców, i dla turystów.
- Spośród wydarzeń sportowych warto wspomnieć o tych, które mają już rangę światową, takich jak zawody pucharu świata w siatkówce plażowej w Olsztynie FIVB Beach Volleyball World Tour, samochodowy Rajd Polski w Mikołajkach czy Mistrzostwa Europy w Motocrossie – dodaje marszałek Brzezin. – Aktywni turyści znajdą na Warmii i Mazurach liczne szlaki – drogowe, rowerowe, piesze, kajakowe, żeglarskie, dzięki którym będą mogli poznawać piękno przyrody i walory kulturowe, a jednocześnie uprawiać ulubioną formę rekreacji. Wiele możliwości znajdą tutaj dla siebie także miłośnicy jazdy konnej, nurkowania czy sportów zimowych.

Dla zapewnienia turystom jak najlepszych warunków wypoczynku wciąż rozwijana jest baza noclegowa i gastronomiczna. Powstają zarówno
ekskluzywne hotele i ośrodki spa, jak i oferujące usługi na każdą kieszeń kameralne pensjonaty czy gospodarstwa agroturystyczne, zlokalizowane w urokliwych zakątkach regionu. Na zwolenników wędrówek z plecakiem od wiosny do jesieni czekają liczne campingi i pola namiotowe.

Dzięki uruchomieniu Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do regionu można szybko i wygodnie przylecieć z Krakowa, Wrocławia, ale też z Berlina, Londynu i Monachium. W planach - m.in. Norwegia i kolejne miasta w Niemczech, a docelowo połączenia z całą Europą.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB