Aktywność latem, czyli jaką dyscyplinę wybrać?

2016-08-10 16:50:53 (ost. akt: 2016-08-10 17:07:11)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Latem łatwiej o aktywność fizyczną. Wykorzystajmy ten czas w stu procentach, bo sport na świeżym powietrzu ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jaką dyscyplinę wybrać?

Każdy sport uprawiany na świeżym powietrzu ma zdecydowanie więcej zalet, niż ten sam wykonywany w zamkniętych pomieszczeniach. Ćwicząc na zewnątrz dotlenimy organizm i zahartujemy ciało, a promienie słoneczne dostarczą nam witaminy D, która wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Dla własnego zdrowia wybierzmy dyscyplinę, która będzie nam towarzyszyła tego lata.

Sporty wodne – przyspieszą spalanie kalorii
Morze, jezioro czy rzeka – niezależnie w jakiej postaci, woda daje nam możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza aktywności sportowych. Spływ kajakiem to z jednej strony piękna wycieczka krajobrazowa, a z drugiej porządny trening dla naszych ramion, barków oraz brzucha. Jeżeli natomiast szukasz nowych wrażeń, koniecznie spróbuj Stand Up Paddle, niezwykle dynamicznie rozwijającego się sportu będącego połączeniem deski surfingowej z wiosłem i pozycją stojącą. Świetna zabawa i utrata kalorii gwarantowana!

Spacery, marsze i biegi – wymodelują sylwetkę
Obudź swoje ciało razem ze wschodzącym słońcem. Poranny trening pozwoli nabrać energii fizycznej i psychicznej na cały dzień niezależnie od tego, czy wypoczywasz pośród mazurskich jezior, czy nad tropikalnym oceanem. Załóż wygodne buty i idź przed siebie. Chodząc w miejscach o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu, stawiasz sobie dodatkowe wyzwanie: niewielkie wzniesienia to fantastyczna okazja do ujędrnienia mięśni ud i pośladków.

Gry zespołowe – rozwiną koordynację i zintegrują z ludźmi
Siatkówka plażowa, badminton, a może frisbee? Podczas wakacji koniecznie poznaj ich plażowe oblicze. Wykonywanie jakiejkolwiek czynności na zapadającym się piasku nieprawdopodobnie zwiększa poziom wysiłku. Gry zespołowe z pewnością podniosą kondycję, rozwiną koordynację i nauczą współpracy. Bardzo przyjemnym skutkiem ubocznym będzie piękna opalenizna.

Pływanie – odpręży ciało i umysł
Sport szczególnie polecany osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa, jak również kobietom w ciąży. Pływając, nie obciążamy stawów, jednocześnie wzmacniając mięśnie i ujędrniając ciało. Wspaniałym urozmaiceniem będzie obserwacja podwodnego świata, którego spokój stanowi znakomitą odskocznię od pędzącej codzienności. Zabierz ze sobą maskę Easybreath, pierwszą na świecie pełnotwarzową maskę opracowaną przez Decathlon, dzięki której patrzysz i oddychasz pod wodą tak, jak na lądzie.
innews.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB