Kawa pomoże przetrwać gorące dni. Sprawdź dwa przepisy

2016-08-25 15:03:10 (ost. akt: 2016-08-25 15:26:48)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Może nie są light, ale czasem odrobina słodyczy jest potrzebna. Oto przepisy na mrożoną kawę.

Kawa nie tylko może nas rozbudzić. Odpowiednio przygotowana jest idealnym napojem, który w upalne dni przyniesie nam ochłodę. Jak przygotować kawowy ice shot i cafe affogato zdradził Jacek Dyszkiewicz ekspert DeLonghi.

Cafe affogato
Cafe affogato to napój kawowy oparty na espresso, do którego Włosi dodają rodzimy rodzaj lodów waniliowych – gelato. Im później zaserwujemy kawę, tym szersza będzie warstwa kremowej pianki, powstała w wyniku połączenia roztapiających się lodów z gorącym napojem.

* lody śmietankowe lub waniliowe
* 2 porcje espresso
* polewa karmelowa (opcjonalnie)

Do szklanki wlej gorące i mocne espresso. Następnie nałóż gałkę lodów. Lody można polać np. sosem karmelowym. Kawę należy podawać od razu.

Ice shot
Australijski ice shot to espresso podawane w wypełnionej lodem szklance (najlepiej do caffelatte). Po ponownym zmrożeniu topiącego się lodu otrzymamy konsystencję granity. Często na wierzch dodaje się gałkę lodów. Rezygnujemy za to z mleka, cukru, syropów smakowych czy śmietanki.

* 2 porcje espresso
* lód
* gałka lodów waniliowych lub śmietankowych

Do wysokiej szklanki wypełnionej lodem wlej espresso. Pozostaw na chwilę do ostygnięcia i wstaw na godzinę do lodówki lub zamrażarki. Podawaj z gałką lodów.
newsrm.tv

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB