Śmigajcie po olsztyńskich ścieżkach. Bądźcie aktywni z OSiR-em Olsztyn

2016-08-31 10:00:00 (ost. akt: 2016-08-30 13:38:43)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Fotolia

Kończą się wakacje, ale to nie powód, by być na bakier z aktywnością. Wręcz przeciwnie. Tym bardziej, że wraz z OSiR-em mamy dla was ciekawą propozycję!

Ten trening to świetna zabawa, a także idealne ćwiczenie dla twojego ciała. Dlaczego? Podczas godzinnej jazdy możesz spalić nawet 500 kcal. Rolki i nartorolki poprawiają kondycję, wzmacniają mięsnie nóg i pośladków. Do tego pozwalają zgubić zbędne kilogramy, więc, drogie Panie i Panowie,czas na tę aktywność!

Zabierzcie też na przejażdżkę swoje dzieci! Ścieżki rowerowe przy Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel, które zostały stworzone też pod rolki i nartorolki, czekają!
- Rolki to sport dla wszystkich, od malucha do starszaka – mówi Agnieszka Spaszewska, instruktorka. – Jazda na nich wzmacnia nasze mięśnie, poprawia kondycję, zwiększa wydolność fizyczną. Jest doskonałą formą relaksu i sposobem na aktywne spędzanie czasu z najbliższymi. Wystarczy nauczyć się techniki jazdy i hamowania. Podobnie jest z nartorolkami. Czym różnią się od rolek? Rolki to buty z kółkami, nartorolki natomiast wyposażone są w szynę i w dwa duże pompowane koła do jazdy po terenie. Posiadają
skuteczne hamulce zwiększające bezpieczeństwo, mocowane są do
własnych, wygodnych butów sportowych. Latem korzysta z nich Justyna Kowalczyk, przygotowując się do sezonu.

Jak wybrać nartorolki? Przede wszystkim trzeba określić styl, w jakim się chce trenować – krok łyżwowy czy biegowy, a także nawierzchnię.
- W zależności od stylu wyróżniamy nartorolki do kroku łyżwowego (skate), do kroku klasycznego (classic), do kroku łyżwowego i klasycznego (combi). Są też zjazdowe i biegowe. Te ostatnie mogą być terenowe do jazdy po zróżnicowanym terenie i takie przeznaczone tylko do jazdy po asfalcie. Do tego potrzebne są kijki – do pachy (krok klasyczny) lub do ramion (krok łyżwowy). Nie zapomnijcie też zaopatrzyć się w kask i ochraniacze – dodaje Agnieszka Spaszewska.

Rozpocznijcie tę przygodę na jednym z obiektów OSiR-u – z Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel. Tu w wypożyczalni znajdziecie potrzebny sprzęt. To jedyne miejsce w Olsztynie, w którym znajdziecie nartorolki. Cena za godzinę wynosi 5 zł, za cały dzień – 25 zł. Podobnie jest z rolkami. Bądźcie aktywni przez cały rok. Nartorolki latem, a zimą możecie je zamienić na narty biegowe i nadal podążać po olsztyńskich ścieżkach. Gotowi na przygodę?Komentarze (3)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. miesiarz #2056900 | 46.170.*.* 1 wrz 2016 07:22

  A od kiedy to można jeździć na rolkach po ścieżkach? Droga rowerowa tylko dla rowerzystów!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tom Dee #2056843 | 88.156.*.* 31 sie 2016 23:12

  Czy w ramach tej akcji jest przewidziany instruktaż na wypadek spotkania na tych trasach pieszych i rowerzystów ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. REK #2056699 | 89.228.*.* 31 sie 2016 19:47

  Dobrze by było też wspomnieć żeby jeżdżący nakładali kaski ochronne

  ! - + odpowiedz na ten komentarz