Zawodnicy na start. Czas na Ukiel Olsztyn Półmaraton

2016-09-16 14:16:39 (ost. akt: 2016-09-21 11:47:50)

Podziel się:

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Jest nowa nazwa, nowe logo i nowa trasa. Już 23 października biegacze opanują stolicę Warmii i Mazur. Przed nami I Ukiel Olsztyn Półmaraton. Bądź zawodnikiem lub kibicem!

Dziś bieganie jest w modzie. Dla wielu zawodników to styl życia, więc się nie zastanawiaj tylko wystartuj w I Ukiel Olsztyn Półmaratonie. Zapisy już trwają. Wystarczy wypełnić formularz internetowy na stronie superczas.pl. Lista zawodników zostanie zamknięta 16 października. Do tej pory zarejestrowało się ponad 300 osób. Organizatorzy czekają na ciebie. Do pokonania będzie dystans ponad 21 km.

- Trasa w tym roku jest zmieniona. Start zaplanowaliśmy na godz. 12 na Starym Mieście - mówi Marek Makowski z olsztyńskiego OSiR-u. - Zawodnicy pobiegną parkiem Podzamcze i wrócą na starówkę, następnie ulicami Nowowiejskiego, Konopnickiej dotrą na aleję Schumana. Tu będą do pokonania dwie pętle, m.in. przez CRS Ukiel, gdzie będzie też meta. Kolejne zmiany to klasyfikacje wiekowe. W ubiegłych latach grupy były dzielone co 10 lat, w tym roku - co pięć. Dzięki temu wzrosła pula nagród, która wyniesie blisko 20 tys. zł. Poza tym to ukłon w stronę zawodników. Mamy nadzieje, że taka zmiana bardziej zachęci ich do startu w swojej kategorii.

Pamiętajcie o opłaceniu opłaty startowej. Ta wynosi 50 zł. Pakiety startowe będą do odebrania tydzień przed imprezą w siedzibie OSiR-u przy ul. Żołnierskiej 13 a, a w sobotę i w niedzielę w godz. 8-10 - w Sklepie Sportowym Olimp.
- Udział w Ukiel Olsztyn Półmaratonie to znakomita okazja, by sprawdzić swoje możliwości i znaleźć się w gronie kilkuset osób, które również będą w tym biegu uczestniczyć – zachęca Jerzy Litwiński, dyrektor OSiR w Olsztynie. – Warto poczuć atmosferę tego wielkiego święta. To taka jedyna impreza biegowa w Olsztynie, która odbywa się ulicami naszego miasta. Jeżeli ktoś regularnie trenuje, bierze udział w zawodach na krótszych dystansach, to półmaraton będzie dla niego kolejnym progiem. Sportowiec potrzebuje mobilizacji i wyzwań, by przechodzić na wyższy poziom i właśnie nasza impreza jest doskonałą do tego okazją.

Nie biegasz? Przyjdź i dopinguj! Biegacze na to liczą! W miejscach, gdzie są kibice, zawodnikom biegnie się o wiele lepiej. Zapominają o zmęczeniu i dolegliwościach, dążą do celu.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB