Zadbaj o serce! Poznaj 10 zasad dbania o zdrowie

2016-09-20 13:33:22 (ost. akt: 2016-09-20 13:34:09)

Autor zdjęcia: mat. prasowy/infowire.pl

Podziel się:

Światowy Dzień Serca to doskonały moment, by zastanowić się, jak nasz styl życia i codzienny sposób odżywiania wpływają na stan zdrowia serca – jednego z najważniejszych narządów w organizmie.

- W trosce o zdrowie serca kluczowe są trzy elementy: aktywność fizyczna, zdrowa dieta i zmniejszenie masy ciała, jeśli występuje problem nadwagi lub otyłości – radzi Konrad Gaca, ekspert ds. otyłości, specjalista żywieniowy i dodaje: - Nie każdy wie, że nadmiar tkanki tłuszczowej poważnie obciąża serce i może prowadzić do wielu skomplikowanych chorób serca. Dlatego, to ważne, by zwracać uwagę na to, co się je i o jakich porach.

Wprowadzenie do codziennego życia proponowanych 10 zasad może skutecznie zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia chorób serca i układu krążenia - nie tylko dziś, ale również w przyszłości. Dlatego to takie ważne, by zwracać uwagę na to, co jemy i o jakich porach. Warto o tym pomyśleć i zastanowić się nad wprowadzeniem zmian, zwłaszcza dziś – w Światowy Dzień Serca.
infowire.pl

Oto 10 obowiązkowych zasad zdrowego sercaKomentarze (1)

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Magda #2129764 | 109.173.*.* 8 gru 2016 10:40

    Odpwiednia dieta i ruch to podstawa! Polecam, aby każdy wykonał sobie komplet podstawowych badań i to najlepiej regularnie. W Poznaniu w Certusie mają takie specjalne pakiety dopasowane do każdego indywidualnie, z których korzystam już od jakeigoś czasu. To jest bardzo ważne, żeby wiedzieć o swoim zdrowi jak najwięcej, bo niekiedy nie zdajemy sobie sprawy, że nawet postępując zgodnie z ogólnymi zasadami dobrego odżywiania i podejmując aktywność możemy sobie zaszkodzić! Tak jest na przykład w przypadku chorób tarczycy, że nie można jeść wszystkich warzyw ani też nadmiernie ćwiczyć, bo to pogłebia stan zapalny!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz