Jesienne sporty nad Ukielem

2016-09-23 10:52:46 (ost. akt: 2016-09-23 13:47:52)
Trening Fit Nie Fat w CRS Ukiel

Trening Fit Nie Fat w CRS Ukiel

Autor zdjęcia: MN

Podziel się:

Choć temperatury już coraz bardziej jesienne, ciągle warto odwiedzić CRS Ukiel. Tam okazja do aktywności jest przez cały rok!

Coraz więcej miłośników żagli, nie tylko początkujących, decyduje się spędzić czas na wodach jeziora Ukiel. Od 2015 roku przy ul. Sielskiej działa Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego. Jest to trzecia i ostatnia cześć infrastruktury sportowo-rekreacyjnej wchodzącej w skład Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel.

Znajduje się tam wypożyczalnia sprzętu sportowego, siłownia z odnową biologiczną, sale konferencyjne oraz restauracja. Centrum jest zarazem siedzibą olsztyńskich klubów żeglarskich. Nad jeziorem jest możliwość wypożyczenia jachtów i żaglówek oraz nauki żeglarskiego rzemiosła. Wypożyczalnie sprzętu pływającego będą działać jeszcze do końca tygodnia (do 25 września, między 8 a 18). Kluczowym wyróżnikiem infrastruktury CRS Ukiel jest jej całoroczność, która pozwala na wydłużenie sezonu turystycznego nawet do zimy. Wówczas miejsce żaglówek zajmują bojery.

Ale Ukiel to nie tyko sporty wodne. Cały czas można korzystać z wypożyczalni, w której dostępne są rowery, rolki, kije do nordic walkingu. A zimą ścieżki rowerowe wokół Ukielu zamienimy w trasy do narciarstwa biegowego, a na plaży miejskiej stanie lodowisko. Oczywiście będzie można wypożyczyć niezbędny sprzęt. Poza sezonem można też grać w siatkówkę plażową. A to dzięki nowoczesnej i unikatowej hali do tej dyscypliny sportu.
olsztyn.eu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB