Gdzie znaleźć motywację do odchudzania?

2016-10-05 14:19:03 (ost. akt: 2016-10-05 14:26:59)

Autor zdjęcia: mat. prasowy/infowire.pl

Podziel się:

Ponad 62% mężczyzn i 46% kobiet w Polsce ma problem z nadwagą lub otyłością. Coraz częściej mówi się o alarmującym niebezpieczeństwie w szkołach – ponad 22,3% dzieci w wieku szkolnym zmaga się z nadmiarem kilogramów. Czego brakuje najbardziej w walce z chorobą?

– Wiedzy i motywacji – mówi Konrad Gaca, ekspert ds. leczenia otyłości - Bez silnej, codziennej motywacji podczas każdego etapu procesu odchudzania, trudno osiągnąć i utrzymać efekty. Gdzie więc znaleźć tę motywację, by tym razem się udało?

"Nigdy się nie cofaj. Chyba, że chcesz wziąć rozbieg" - takimi słowami rozpoczyna się nowy film motywacyjny stworzony przez Konrada Gacę. Te słowa wypowiedziała jedna z uczestniczek procesu – Marta Barszczewska. Film opowiada o niej samej, o jej walce z otyłością. Zaczynała od wagi przekraczającej 130 kg, dziś - dzięki sile charakteru i niezachwianej motywacji ma już 75 kilogramów mniej i nowe życie.
– Nikt i nic nie jest w stanie mnie zatrzymać – mówi dziś pewnym głosem Marta, a w jej oczach widać siłę i pewność. Takich historii jest wiele i każda z nich jest ogromną motywacją dla tych, których dopadają wątpliwości. Ci, którym się udało, a jest ich naprawdę wielu – są dowodem na to, że walka z chorobą, kilogramami, z własnymi słabościami, uzależnieniem od jedzenia, jest warta zachodu – opowiada Gaca, który od ponad trzynastu lat pomógł tysiącom Polaków uporać się z nadwagą i otyłością. Obserwując ich codzienną potrzebę motywacji, stworzył specjalne narzędzia motywacyjne.Najtrudniejszy pierwszy krok…
Poszukiwanie motywacji na różnych polach jest niezmiernie ważne w walce z otyłością. Pierwszym krokiem do zmiany może okazać się poświęcenie kilku chwil na obejrzenie filmów motywacyjnych (https://www.youtube.com/channel/UCH2aiCT9-vJLoQUeqcqtiGQ). Odpowiadają one na pytania, które zadają sobie ludzie w chwili zwątpienia i zawierają myśli, które rodzą się w głowie każdego z nas. Ale przede wszystkim doskonale spełniają swoje przewodnie zadanie: naprawdę motywują do działania, pokazują, że każdy kiedyś przechodził chwile załamania i rezygnacji.
– Twoje marzenie jest warte tyle, ile dla niego poświęcisz. Za najlepsze rzeczy płaci się zaangażowaniem, każdego dnia – podsumowuje Konrad Gaca.

Budowanie motywacji to prawdziwa sztuka
Niedocenianym i kluczowym składnikiem starań o odzyskanie zdrowia i uzyskanie nowej sylwetki jest motywacja, która zaczyna się w głowie. To ona sprawia, że ludzie mają chęci do tego, żeby dążyć do wyznaczonego celu. To dzięki niej człowiek posiada siłę do codziennej walki o lepszą wersję samego siebie. Według badań Uniwersytetu Medycznego w Lublinie głównym czynnikiem podejmowania procesu odchudzania przez osoby otyłe jest złe samopoczucie spowodowane pogorszeniem relacji z otoczeniem oraz niska samoocena i poczucie dyskomfortu. Aż 64% badanych przyznało się do takiego powodu swojej decyzji[1].
- Pierwszy krok jest ważny - mówi Konrad Gaca. Prawdziwe wyzwanie to walka, którą musisz stoczyć, kiedy wydaje Ci się, że już nic nie można zrobić. Właściwa i stale podtrzymywana motywacja pomaga w wyeliminowaniu wszystkich przeszkód, które mogą pojawić się po drodze. Jest nieopisaną pomocą w dążeniu do wyznaczonych celów, a także w walce z tak trudną i złożoną chorobą, jaką jest otyłość.
infowire.pl
[1] Czynniki motywujące osoby otyłe w procesie odchudzania: http://www.phie.pl/pdf/phe-2015/phe-2015-1-293.pdf
Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB