Sport nie jest im obcy, więc sprzęt jest ich

2016-10-17 10:00:00 (ost. akt: 2017-02-21 12:52:17)

Autor zdjęcia: Monika Nowakowska

Podziel się:

Sprzęt sportowy - I nagroda w naszym konkursie "FIT - Freak In Training - trafiła już do Szkoły Podstawowej w Brzydowie. Uczniowie i nauczyciele udowodnili, że sport nie jest im obcy. Nagrodę ufundowała firma Michelin Polska S.A. w Olsztynie. Gratulujemy!

Nie mogło być lepszej okazji do przekazania nagrody niż Dzień Edukacji Narodowej. Taki był szczęśliwy dla uczniów z Brzydowa finał ogłoszonego pół roku wcześniej konkursu „Freakintraining school”. Szkoły z Warmii i Mazur miały nagrać i zgłosić film o aktywności w ich społeczności, by pokazać jaką radość sprawia im uprawianie sportu. Do konkursu zgłosiło się 21 placówek. Komisja konkursowa podczas wyboru miała nie lada problem, dlatego też postanowiła przyznać dwie nagrody. Pierwsza trafiła do szkoły w Brzydowie. W filmie wystąpili uczniowie klas I-VI oraz przedszkolaki. Narratorami byli Michał z 3b oraz Szymon z klasy VI. To oni przekonywali, że aktywność w ich szkole to pełna energii zabawa. I udało się.

— Bardzo się cieszymy z tej nagrody — mówi Beata Kucharczuk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzydowie. — To nie przypadek, że nasza szkoła zwyciężyła w konkursie promującym sport. Jest to ogromna zasługa naszych nauczycieli: nauczyciela wychowania fizycznego oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej , którzy dbają o zdrowy tryb życia naszych uczniów. W naszej szkole sport to nie tylko przedmiot lekcyjny, ale niezwykle istotny element działań wychowawczych i profilaktycznych. Zarażamy pasją do sportu, który pomaga naszym uczniom rozwijać zainteresowania i pokonywać słabości.
Czy warto było nakręcić dwuminutowy filmik? Na pewno. Do Brzydowa trafił sprzęt sportowy o wartości 13 tysięcy złotych.

Druga nagroda o wartości ponad 10 tys. zł trafiła do Zespołu Szkół w Dywitach. W roli głównej klasa czwarta wraz z wychowawcą - nauczycielem wychowania fizycznego. Przezabawny scenariusz, dystans do siebie i promocja aktywności zadecydowały o decyzji komisji konkursowej. Jak zapewnia sponsor konkursu, firma Michelin chętnie uczestniczy w akcjach kształtujących postawy prozdrowotne.

— Wspieranie rozwoju sportowego dzieci i młodzieży to najlepsza inwestycja — mówi Piotr Konopka, dyrektor ds. personalnych Michelin Polska , który przekazał sprzęt i uroczyście pokroił w sali gimnastycznej w Brzydowie tort w formie boiska piłkarskiego. — Zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest zdrowy tryb życia dla każdego młodego człowieka. Także pracownicy Michelin chętnie angażują się w różne formy aktywności. W naszej firmie działa kilka sekcji sportowych, a najpopularniejsze są biegi i kolarstwo. Naszych pracowników można dopingować, gdy startują w różnych innych imprezach sportowych. A dla mnie nie ma nic przyjemniejszego niż wręczanie takich nagród. Po wizycie w szkole w Brzydowie jestem pewien, że nagroda trafiła do właściwego miejsca.

Organizatorem konkursu był magazyn "Fit Nie Fat", promujący zdrowy i aktywny tryb życia.
- Udowodniamy, że rywalizacja jest potrzebna, a porażka to nie koniec świata. Naszą misją jest pokazanie, że sport to nie tylko zdrowie, ale także sposób na spędzanie czasu z rówieśnikami i bliskimi, najlepsze lekarstwo na stres, zły nastrój i depresję oraz pomoc w budowaniu więzi i najlepsza profilaktyka przeciw uzależnieniom - zapewnia Beata Tokarczyk, dyrektor wykonawczy Grupy WM i pomysłodawczyni akcji "FIT - Freak In Training".
Barbara Chadaj-Lamcho

ZOBACZ KONKURSOWE FILMY SZKÓŁ!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB