Sport to zdrowie, a biegać każdy może!

2016-10-17 15:31:06 (ost. akt: 2016-10-17 15:46:04)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podziel się:

Już 23 października biegacze opanują stolicę Warmii i Mazur. Przed nami I . Dołącz do aktywnych z „Fit nie Fat”.

Czas na I Ukiel Olsztyn Półmaraton. Zapisy się na bieg już zakończyły. Do pokonania będzie dystans ponad 21 km.
— Start zaplanowaliśmy na godz. 12 na Starym Mieście - mówi Marek Makowski z olsztyńskiego OSiR-u. — Zawodnicy pobiegną parkiem Podzamcze i wrócą na starówkę, następnie ulicami Nowowiejskiego, Konopnickiej dotrą na aleję Schumana. Tu będą do pokonania dwie pętle, m.in. przez CRS Ukiel, gdzie będzie też meta. Kolejne zmiany to klasyfikacje wiekowe. W ubiegłych latach grupy były dzielone co 10 lat, w tym roku — co pięć. Dzięki temu wzrosła pula nagród, która wyniesie blisko 20 tys. zł.

Nagroda, nagrodą, ale zawodnicy sprawią, że ten bieg będzie czymś więcej niż tylko aktywnością fizyczną. Wspomogą chore dzieci, podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.
— Cel jest szczytny, a my gwarantujemy świetną zabawę! — zapewnia Agnieszka Terebiłów z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.
Pamiętajcie też o opłaceniu opłaty startowej, jeśli tego jeszcze nie zrobiliście. Ta wynosi 50 zł. Pakiety startowe będą do odebrania tydzień przed imprezą w siedzibie OSiR-u przy ul. Żołnierskiej 13 a, a w sobotę i w niedzielę (22 i 23 października) w godz. 8-10 — w Sklepie Sportowym Olimp.

Nie biegasz? Przyjdź i dopinguj! Biegacze na to liczą! Dołącz też do strefy aktywnej. Na CRS Ukiel przy boisku do koszykówki od godz. 13.30 do aktywności będzie namawiała redakcja „Fit nie Fat”.
— Tu porozmawiasz z dietetykiem, poćwiczysz. Będą też konkursy i animacje dla dzieci. Nie siedź w domu, bądź aktywny! — zachęca Marta Bonar z „Fit nie Fat”. Twoja pociecha chce sprawdzić się w trasie? Nie ma problemu. Organizatorzy przygotowali też biegi towarzyszące z myślą o dzieciach i młodzieży na krótszych dystansach — odpowiednio do kategorii wiekowej od 200 do 2800 m. One rozpoczną się o godz. 10 na Starym Mieście. Rejestracja na te zawody odbywa się przez stronę internetową superczas.pl i trwa do 21 października.
Monika Nowakowska

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB