Druga odsłona CITY TRAIL w Olsztynie. Kto biegnie?

2016-10-28 10:12:07 (ost. akt: 2016-10-28 10:28:22)

Autor zdjęcia: mat. prasowy/CITY TRAIL

Podziel się:

W sobotę, 29 października odbędzie się drugi z sześciu biegów w ramach cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Olsztyn. Zawody będą okazją do sprawdzenia się na 5-kilometrowej trasie poprowadzonej niezwykłymi ścieżkami nad Jeziorem Długim.

Inauguracja sezonu odbyła się 1 października. Linię mety minęło 428 biegaczy. Zwycięstwo odniósł Artur Olejarz, a wśród kobiet triumfowała Monika Jackiewicz. W zawodach dla dzieci i młodzieży wystartowało 129 młodych adeptów biegania.

Dlaczego warto startować w terenie?
Biegi przełajowe - w Polsce znacznie mniej popularne niż biegi uliczne - są doskonałym treningiem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy.
– Jako fizjoterapeuta polecam bieganie w przełaju swoim pacjentom, szczególnie jeśli ktoś jest obciążony treningiem pod maraton. Miękkie podłoże mniej obciąża nasze stawy, poprawia motorykę, poczucie stabilności. Zmiennie podłoże świetnie pobudza naszą propriocepcję czyli czucie głębokie – podkreśla Andrzej Piotrowski, fizjoterapeuta, instruktor, aktywny uczestnik cyklu CITY TRAIL. - W lesie trudniej jest zrealizować nawet najprostszy trening z asfaltu, ale upatruję w tym korzyści: pracujemy nad siłą, koncentracją, mobilizujemy siebie i swoje mięśnie do specyficznego wysiłku i w ostatecznym rozrachunku mamy lepszy efekt. Czasami udaje mi się namówić swoich pacjentów na zmianę planów startowych z „ulicy” na zabawę w bieganie w terenie i z tego rodzą się ciekawe projekty.
Andrzej Piotrowski zaznacza, że dla niego – jako biegacza – bieganie w terenie to możliwość spędzenia czasu na łonie natury, pooddychania świeżym powietrzem, relaksu i wykonania spontanicznego treningu – nierzadko takiego bez konkretnego celu – dla przyjemności.

Plan minutowy biegów
Schemat każdej imprezy jest taki sam. O godz. 8:30 rozpoczyna pracę biuro zawodów. O 9:30 zaczynają rywalizację dzieci, a o 11:00 na trasę ruszają dorośli startujący na dystansie 5km.

6 miesięcy, 6 biegów
Formuła biegów CITY TRAIL to 6 biegów, które odbywają się w odstępach kilkutygodniowych. Edycja 2016/2017 w Olsztynie potrwa do 25 marca 2017. Aby zostać skalsyfikowanym należy ukończyć co najmniej 4 biegi. Każdy, kto tego dokona otrzyma pamiątkowy medal, a najszybsi zostaną dodatkowo nagrodzeni. Podsumowanie edycji odbędzie się w ciągu kilku tygodni po zakończeniu części sportowej. Gala z wręczeniem medali i nagród będzie siódmą, oddzielną imprezą i będzie miała uroczysty charakter.
Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.
mat.pras.

Komentarze (0)

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB