Kryzysy podczas diety. Jak je pokonać?

2016-11-03 14:20:35 (ost. akt: 2016-11-03 15:05:18)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Chwilowy spadek formy, brak motywacji – to jest kryzys. Kryzys w procesie odchudzania spotyka każdą osobę próbującą zwalczyć nadwagę oraz starającą się uzyskać szczupłą i zgrabną sylwetkę.

Proces odchudzania jest żmudny i długotrwały. Często wiąże się także ze zmianą nawyków żywieniowych na całe życie. Ale niekoniecznie wiąże się z katuszami i wyrzeczeniami.
- Z mojego doświadczenia wynika, że prawie każda osoba, która przez dłuższy czas odchudza się właśnie napotyka na te gorsze chwile – mówi Monika Honory, specjalistka ds. żywienia oraz autorka nowatorskiej diety.

Kryzys możemy wyszczególnić w trzech głównych obszarach. Pierwszym z nich jest moment, kiedy waga zatrzymuje się. Oczekujemy, że będzie ona ciągle spadała, bo przecież restrykcyjnie przestrzegamy diety. Aż tu nagle w jakimś momencie waga zatrzymuje się na tydzień, dwa, a może nawet i dłużej. Jaka jest na to rada?
– Przede wszystkim trzeba przygotować się psychicznie do procesu redukcji. Przygotować się na to, że zatrzymanie wagi podczas odchudzania jest zupełnie prawidłowym etapem i wcale nie świadczy o tym, że dieta którą wybraliśmy jest dla nas nieprawidłowa – radzi specjalistka.

Drugim etapem jest czas, kiedy oczekujemy, że waga będzie spadała, że będziemy gubić więcej kilogramów, a w rzeczywistości odbywa się to wolniej. To naturalne, organizm człowieka potrzebuje na wszystko czasu. Jak przygotować się na ten okres?
– Przede wszystkim zaufać sobie i swojemu organizmowi i wierzyć w to, że jeśli wybraliśmy zdrowy sposób odchudzania to na pewno nasz organizm najlepiej będzie wiedział w jakim tempie i ilu kilogramów się pozbyć – tłumaczy ekspertka.

Trzecim, trudnym etapem jest moment pokus. Czas gdy chcemy sięgnąć po coś, co jest w danej diecie zakazane, czego jeść nie powinniśmy. Jak uchronić się przed takim momentem?
– Należy po prostu wybierać diety, które nie są dietami ograniczającymi. Warto wybierać diety, które są różnorodne. Które zapewnią nam całe bogactwo smaków, zapachów, a przez to również składników odżywczych. Bardzo ważne jest też wsparcie ze strony naszych bliskich, przyjaciół, ale także wsparcie w postaci grup osób, które dążą do tego samego celu – mówi Monika Honory. – Każdy kryzys można oswoić właśnie poprzez to, że przygotujemy się na te gorsze chwile. Kryzys to chwilowy przystanek w drodze do osiągnięcia swojego celu.
newsrm.tv

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB