5 km w niecałe 17 minut

2016-10-31 12:00:00 (ost. akt: 2016-11-07 09:29:51)

Autor zdjęcia: mat. prasowy/CITY TRAIL

Podziel się:

Paweł Pszczółkowski i Aleksandra Lisowska najlepsi podczas drugiego biegu CITY TRAIL w Olsztynie.

Za nami drugi z sześciu biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Olsztyn. Poranna ulewa nie wystraszyła Olsztynian – na linii mety zameldowało się 422 zawodników. Najlepszym okazał się Paweł Pszczółkowski. Wśród pań zwyciężyła Aleksandra Lisowska. W CITY TRAIL Junior uczestniczyło ponad 100 młodych adeptów biegania.

Wynik zwycięzcy – Pawła Pszczółkowskiego to 16:38. Drugie miejsce zajął Konrad Nosarzewski (czas 16:45). Jako trzeci do mety dotarł Michał Misiewicz (16:54). Aleksandra Lisowska dobiegła do mety na siódmej pozycji w klasyfikacji OPEN, z czasem 17:55. Drugą na mecie była dzisiaj Monika Jackiewicz (19:03), a trzecią lokatę zajęła Mariola Sudzińska (19:39).

Tuż przed godziną 9, kiedy na malowniczo położonej polanie nad Jeziorem Długim zaczęli pojawiać się pierwsi biegacze, zaczął padać deszcz. Na chwilę przestawał i znów się wzmagał. Najmłodsi startujący – kilkulatkowie biegli w potężnej ulewie. Zanim na trasę ruszyli dorośli rywalizujący na dystansie 5km, niebo się rozjaśniło, a jedynym dowodem na to, że padł deszcz były kałuże i mokre ścieżki, co - jak przyznała najlepsza z kobiet - Aleksandra Lisowska spowalniało biegaczy.
– Myślałam, że pobiegnę szybciej, ale momentami musiałam bardzo zwalniać, bo było ślisko. Biegłam w klasycznych startówkach, co może było moim błędem, bo takie buty nie są przystosowane do warunków, jakie dzisiaj panowały na trasie. Mimo to, cieszę się, że dobiegłam do mety cała i zdrowa, bez żadnej wywrotki – mówiła na mecie dwukrotna młodzieżowa mistrzyni Polski. – W tym sezonie chcę w końcu zostać sklasyfikowana w CITY TRAIL, bo jak dotąd udało mi się pobiec tylko w pojedynczych biegach.

Startujący w biegu zawodnicy nie mieli wątpliwości, że warto było pojawić się dzisiaj nad Jeziorem Długim.
- Bardzo wystraszył nas ten deszcz, bo baliśmy się, że bieg zostanie odwołany i trzeba będzie coś zrobić z wolnym czasem, jaki mieliśmy zarezerwowany na CITY TRAIL, ale na szczęście bieg się odbył. Było ciężko, było mokro, ale daliśmy radę i to jest najważniejsze. Czas na mecie był gorszy niż ostatnim razem, ale mamy przed sobą jeszcze cztery biegi i jak się postaramy ten wynik będzie lepszy – mówiła po biegu optymistycznie nastawiona Katarzyna Suprunowicz-Plizga. – Te starty to dla mnie i dla mojego męża pewnego rodzaju wyzwanie. Trasa jest dość wymagająca - są zakręty, górki, kamienie, ale dzięki temu jest ciekawie.

Cykl CITY TRAIL jest imprezą ogólnopolską. W ramach edycji 2016/2017 zaplanowanych jest aż 60 imprez – w tym 6 w Olsztynie. Kolejne biegi odbędą się: 26 listopada 2016, 14 stycznia 2017, 18 lutego 2017, 25 marca 2017. Aby zostać sklasyfikowanym należy pobiec minimum 4 razy. Miasta tworzące cykl to (poza Olsztynem): Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB