Trening aerobowy na lodzie? Oczywiście! Rusza lodowisko przy Uranii

2016-11-14 15:53:07 (ost. akt: 2016-12-01 16:25:42)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Podziel się:

"Aeroby" to najbardziej optymalny trening dla osób odchudzających się - kształtuje ciało, wzmacnia wydolność. Chętnie ćwiczymy je latem, a teraz doskonałą alternatywą może być jazda na łyżwach.

Bieganie, skakanie na skakance, pływanie, spacer, jazda na rolkach, rowerze lub wrotkach - to wszystko ćwiczenia aerobowe. Zimą warunki pogodowe i niska temperatura mogą zniechęcać lub wręcz uniemożliwiać uprawianie tych sportów.

Znakomitym zamiennikiem może być jazda na łyżwach. Zwłaszcza na lodowisku pozwala na utrzymanie stałe intensywności jazdy, a co za tym idzie, utrzymania tętna na jednym, odpowiednim dla treningu aerobowego poziomie. Teraz to o tyle łatwiejsze, że wkrtce zostanie otwarte pierwsze z olsztyńskich lodowisk.

Już od najbliższego piątku (18 listopada) wielkie otwarcie sezonu przy hali Urania. Z tej okazji, przez pierwsze dwa dni, korzystanie z obiektu będzie bezpłatne.

W kolejnych dniach bilet normalny to koszt 6 zł. Ulgową wejściówkę będzie można kupić po 4 zł. Dodatkowo wypożyczenie łyżew - normalnie 6zł oraz 4 zł ze zniżką. Dostępne będą również karnety w cenie 50 zł za 10 wejść.

Lodowisko przy ulicy Jeziołowicza zostanie otwarte 1 grudnia 2016 roku. Trzecim lodowiskiem, jakie będzie działać tej zimy, będzie to zlokalizowane w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel. Termin jego otwarcia nie jest jeszcze znany.
olsztyn.eu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB