Olsztyńskie zmagania CITY TRAIL na półmetku

2016-11-26 17:04:33 (ost. akt: 2016-11-26 17:28:04)

Autor zdjęcia: CITY TRAIL Team

Podziel się:

Sobotni bieg w Olsztynie rozpoczął trzecią kolejkę ogólnopolskiego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Na 5-kilometrowej trasie zwycięstwo odnieśli Aleksandra Lisowska i Artur Olejarz. Linię mety minęło 398 biegaczy, a w zawodach dla dzieci i młodzieży ponad 100.

Aleksandra Lisowska to rekordzistka olsztyńskiej trasy nad Jeziorem Długim. Zawody ukończyła na ósmej pozycji OPEN, w czasie 18:03. Drugie miejsce wśród kobiet zajęła najlepsza zawodniczka dwóch poprzednich edycji CITY TRAIL w Olsztynie – Monika Jackiewicz. Jej czas to 19:02. Trzecie miejsce wywalczyła Mariola Sudzińska z czasem 19:42.

- Traktuję takie jesienno-zimowe starty jako dobre treningi, których nie dałabym rady sama wykonać. Wiadomo - na zawodach atmosfera sprzyja szybszemu bieganiu. Startuję z innymi osobami, które są ode mnie lepsze, więc mogę gonić albo uciekać, dlatego wiem, że każdy taki start później mi „odda”, co oznacza, że podczas samotnych treningów będzie łatwiej wykonywać cięższe jednostki. Dzisiaj warunki były idealne do biegania i robienia życiówek, niestety ja mam roztrenowane i mój cel był taki, żeby tylko zaliczyć kolejny bieg jak najmniejszym kosztem. Szkoda, że nie mogłam wykorzystać tej pogody i warunków, aby poprawić swój rekord trasy, ale mam nadzieję, że na wiosnę będzie już taka możliwość – podkreśla zwyciężczyni olsztyńskich zawodów. – Przyznaję, że podbiegi i biegi przełajowe w ogóle to niestety nie jest moja mocna strona. Pamiętam, że jako juniorka przez 3 lata z rzędu byłam 5 na przełajowych mistrzostwach Polski, a raz zajęłam nawet 12. miejsce. Tylko raz w życiu na seniorskiej imprezie udało mi się wywalczyć brązowy medal. Niestety nie potrafię biegać po miękkiej nawierzchni, jeszcze jak do tego dojdzie błoto i inne utrudnienia to dużo tracę. Dzisiaj „zabiła” mnie górka, którą mamy do pokonania na końcu trasy, a to dlatego że ostatnie podbiegi robiłam przed jesiennym maratonem, czyli na początku września. Co prawda dynamicznie i szybko pobiegłam pod górę, ale to tylko dlatego, że stał tam tłum kibiców i adrenalina tak zadziałała, że nogi mimo zmęczenia same pięły się do góry. Niestety dalej było już tylko gorzej – mówiła skromnie wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w kategorii młodzieżowej, trzecia zawodniczka mistrzostw kraju w półmaratonie z 2014 roku.

Zwycięzcą biegu został Artur Olejarz – najlepszy w poprzednim sezonie CITY TRAIL Olsztyn. Jego czas to dzisiaj 16:18. Drugie miejsce zajął Michał Misiewicz z wynikiem 16:39, a trzecie – Konrad Nosarzewski (16:48).
Cykl CITY TRAIL w edycji 2016/2017 potrwa w Olsztynie do 25 marca 2017. Najbliższe zawody są zaplanowane na 14 stycznia. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą co najmniej cztery z sześciu biegów otrzymają pamiątkowy medal, a najlepsi będą dodatkowo nagrodzeni. Podsumowanie cyklu będzie siódmą imprezą, o charakterze uroczystej gali.
Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się - poza Olsztynem - także w dziewięciu innych miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl.


Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jk #2121479 | 81.190.*.* 26 lis 2016 22:34

    jest niezła :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. wiki #2121332 | 95.160.*.* 26 lis 2016 18:32

    Ta końcowa góra wykańcza. To chyba najtrudniejsza trasa CT w Polsce.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz