Eksperci: opinie o szkodliwości mleka są szkodliwe dla zdrowia

2016-11-28 11:13:27 (ost. akt: 2016-11-28 11:25:31)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Nieprawidłowe opinie o szkodliwości mleka są szkodliwe dla zdrowia - przestrzega Instytut Żywności i Żywienia.

- Nieuprawnione są opinie o szkodliwości mleka, mogą one zaszkodzić zdrowiu wielu osób. Nie ma żadnych wiarygodnych dowodów naukowych pochodzących z badań epidemiologicznych, że zalecane przez Instytut Żywności i Żywienia spożycie produktów mlecznych może mieć negatywne konsekwencje zdrowotne. Mleko i produkty mleczne zawierają wiele cennych dla zdrowia składników odżywczych oraz są najlepszym źródłem dobrze przyswajalnego wapnia. Bez udziału tych produktów w codziennej diecie pokrycie zapotrzebowania na wapń jest bardzo trudne - czytamy na stronie Instytutu Żywności i Żywienia.

Eksperci przypominaja, że aby dostarczyć organizmowi tyle wapnia ile jest w jednej szklance mleka, trzeba zjeść dwa bochenki chleba, 400 g fasolki szparagowej, 200 g tofu, 4 kg szynki, ponad 0,5 kg dorsza wędzonego, 2,5 kg kaszy gryczanej gotowanej. Niedobór wapnia zwiększa ryzyko wielu chorób: osteoporozy, nadciśnienia tętniczego czy cukrzycy typu II.
- Dlatego też dzieci i młodzież powinny spożywać codziennie 3-4 porcje mleka i produktów mlecznych, a osoby dorosłe minimum 2 porcje - czytamy na stronie www.izz.waw.pl.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ola #2122535 | 92.89.*.* 28 lis 2016 14:44

    A dlaczego nie ma mowy o obecnosci antybiotykow i innych lekow w mleku? Albo czym krowa jest karmiona? Jest duzo publikacji naukowych na ten temat, wystarczy poszukac. Mleko nie jest zdrowe, tym bardziej te sprzedawane w sklepach.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz