Po świętach czas na siłownię

2016-12-29 10:37:02 (ost. akt: 2016-12-29 11:28:16)
Siłownia zewnętrzna to dobne miejsce do zrzucenia kilogramów po świętach

Siłownia zewnętrzna to dobne miejsce do zrzucenia kilogramów po świętach

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Podziel się:

Czas spalić poświąteczne kalorie. Ciekawą alternatywą mogą być ćwiczenia w siłowni plenerowej. Miejsca nie zabraknie. Z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego wybudowano ich aż 12.

Siłownie plenerowe to światowy trend o rosnącej popularności, który pozwala osobom w każdym wieku prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia. Siłownia plenerowa to nic innego jak urządzenia do ćwiczeń siłowych umieszczone na świeżym powietrzu. Ćwiczenia są łatwe, przyjemne i dostępne dla każdego, a efektem ćwiczeń jest lepsza kondycja i szczuplejsza sylwetka. Ponadto siłownie plenerowe łączą aktywność fizyczną z możliwością przebywania na świeżym powietrzu.

W Olsztynie ten rodzaj zagospodarowania przestrzeni stał się popularny dzięki inicjatywom mieszkańców oraz dofinansowaniu z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Przez ostatnie trzy lata miasto sfinansowało budowę 12 siłowni plenerowych na 10 osiedlach. Z ćwiczeń na świeżym powietrzu mogą skorzystać mieszkańcy m.in. Redykajn, Dajtek, Pogdrodzia, Jarot, Nagórek czy Pieczewa.

- Siłownię "pod chmurką" projektujemy z myślą o wszystkich mieszkańcach - pisali we wniosku mieszkańcy Osiedla Kormoran. - Będzie to miejsce aktywnego wypoczynku dla wszystkich niezależnie od wieku czy kondycji, miejsce dla dzieci i młodzieży, ich rodziców, miejsce dla mam chcących wrócić po ciąży do formy, dla osób starszych czy też niepełnosprawnych.

Projekty realizowane w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego obejmowały budowę małej architektury rekreacyjno-sportowej, w tym zakup sprzętu do ćwiczeń. Łączna wartość dotychczasowych inwestycji to kwota przekraczająca 660 tys. zł.

Artykuł pochodzi ze strony: obo.olsztyn.eu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB