Triathlon pod dachem, czyli zawody w Aquasferze

2017-01-09 13:07:17 (ost. akt: 2017-01-09 13:19:18)

Autor zdjęcia: mat. prasowy

Podziel się:

Biegasz, pływasz, jeździsz na rowerze? Chcesz się sprawdzić? Ta impreza jest dla Ciebie! W Olsztynie odbędzie się inauguracja ogólnopolskiego cyklu triathlonu pod dachem, czyli serii Triathlon In Da House.

Triathlon po dachem? Tak! Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie zaprasza do WCRS "Aquasfera" GALERIA WARMIŃSKA na Mistrzostwa Polski Amatorów w Triathlonie Zimowym Olsztyn. Impreza odbędzie się już 21 stycznia. To będzie również inauguracja ogólnopolskiego cyklu triathlonu pod dachem, czyli serii Triathlon In Da House (Olsztyn - 21 stycznia, Gdańsk Torus Triathlon In da House - 25 lutego, Łódź - 4 marca i Swarzędz - 18 marca).

Dla kogo są te zwody? Dla każdego!
Triatlon, na dystansie sprint (750 metrów pływania, 20 km roweru i 5 km biegu) , jest doskonałym wprowadzeniem dla tych, którzy jeszcze nie próbowali swoich sił w triatlonie w sezonie otwartym.
- Dla zapalonych triatlonistów, to doskonały sposób na przerwanie monotonii treningów w okresie zimowym, podniesienie adrenaliny i zwiększenie tempa. Wspaniały sprawdzian aktualnej formy - informuje Ewa Szemplińska z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. - Rozpoczynamy mocnym wejściem, bo od razu Mistrzostwami Polski Amatorów w Triatlonie Zimowym po to, by pobudzić wszystkich zawodników.

Jak będą wyglądały zawody?
- Dystans pływacki na 50 metrowej pływalni, trasa rowerowa na profesjonalnych trenażerach, na ciekawej trasie, przygotowanej przez Adriana Wróblewskiego z 3athlete, bieg na bieżniach i mamy triatlon kompletny tyle że pod dachem.
Oprócz rywalizacji indywidualnej, będzie rywalizacja sztafet, co jest dodatkową atrakcją oraz zachęceniem do startu grupy przyjaciół, z których nie każdy lubi pływać czy biegać lub jeździć na rowerze. Dochód ze sztafet zostanie przekazany na cel charytatywny - dodaje Ewa Szemplińska.

Start będzie w dwunastoosobowych grupach co 1,5 godziny.
Zapisy i szczegóły na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/1182.html oraz na FB
https://www.facebook.com/events/724331801052949/

Każdy zawodnik, który wystartuje zbiera punkty za zajęte miejsce. Zakończenie cyklu i ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 18 marca w Swarzędzu. Pomysłodawcą i dyrektorem zawodów jest była mistrzyni świata w boksie, obecnie triathlonistka Iwona Guzowska.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB