Bieganie nad Jeziorem Długim, czyli CITY TRAIL w Olsztynie

2017-01-10 15:13:03 (ost. akt: 2017-01-10 15:23:47)

Autor zdjęcia: CITY TRAIL

Podziel się:

W sobotę, 14 stycznia odbędzie się czwarty już (z sześciu zaplanowanych) bieg Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Olsztynie. To doskonała okazja, by aktywnie spędzić sobotnie przedpołudnie w dobrym towarzystwie!

Biegi CITY TRAIL odbywają się na 5-kilometrowej pętli nad Jeziorem Długim. Trasa prowadzi leśnymi ścieżkami i jest bardzo urozmaicona. Nie brakuje podbiegów i korzeni. W biegach w terenie dużą rolę odgrywa pogoda – jeśli akurat pada deszcz, na trasie można spodziewać się błota. Jeśli spadnie śnieg – trzeba włożyć w bieg więcej wysiłku, bo dodatkowym utrudnieniem jest warstwa białego puchu lub śliska nawierzchnia.
– I to jest właśnie największa zaleta biegów przełajowych – nawet jeśli zawody są rozgrywane na tej samej trasie przez całą edycję – tak jak w przypadku CITY TRAIL – każda impreza jest inna, bo warunki dyktuje natura. Nie ma mowy o nudzie! – zapewnia Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów cyklu. – Naszym celem jest zachęcenie osób o różnym poziomie zaawansowania do aktywnego spędzania czasu - także jesienią i zimą. To okres, kiedy dużo trudniej się zmotywować, a takie comiesięczne spotkania biegowe są dobrym powodem do wyjścia z domu. W naszych zawodach nie ma limitu czasu, dlatego naprawdę każdy może wystartować - nawet jeśli nie jest jeszcze w stanie pokonać pełnych 5 kilometrów bez zatrzymania. U nas nikt nie zostaje pominięty – czekamy aż wszyscy dotrą do mety, by przywitać ostatniego zawodnika brawami i poczęstować gorącą herbatą oraz słodką przekąską.
Dzieci i młodzież startują na dystansach od 300m do 2km – w zależności od wieku. Najmłodsi uczestnicy mają zaledwie kilkanaście miesięcy i zazwyczaj pokonują trasę z pomocą rodziców.

Rejestracja do 10 stycznia
Na biegi CITY TRAIL można zapisywać się przez stronę internetową www.citytrail.pl do końca dnia we wtorek, 10 stycznia. Opłata startowa to 17,5 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci. Jeśli ktoś nie zdąży zarejestrować się elektronicznie, może to zrobić w dniu imprezy w biurze zawodów. Wtedy opłata startowa to 25 zł. Koszt startu dla dzieci pozostaje bez zmian – to 5 zł. Dokładnie połowa każdej opłaty wpisowej CITY TRAIL Junior jest przekazywana na cele charytatywne.

Najszybsi w sezonie
W dotychczas rozegranych imprezach dwa razy triumfował Artur Olejarz - najlepszy zawodnik poprzedniej edycji w Olsztynie, a raz zwyciężył Paweł Pszczółkowski. Wśród kobiet dwie wygrane ma na koncie Aleksandra Lisowska – rekordzistka trasy. Raz zwyciężyła Monika Jackiewicz – najszybsza zawodniczka olsztyńskiego CITY TRAIL w dwóch poprzednich sezonach.

Plan imprezy
Biegowe miasteczko ruszy o godz. 8:30 – nad Jeziorem Długim (w okolicy mostu przy ścieżce rowerowej). Wtedy to rozpocznie pracę biuro zawodów. Od godz. 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 wystartują dorośli. Ten plan dotyczy każdego z biegów CITY TRAIL – nie tylko w Olsztynie, ale we wszystkich lokalizacjach, w których odbywają się zawody, a są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Warunkiem sklasyfikowania, a więc otrzymania pamiątkowego medalu jest ukończenie co najmniej czterech biegów – niekoniecznie w jednym mieście. Podsumowanie cyklu odbędzie się po zakończeniu części sportowej – około dwa tygodnie po ostatnim biegu, który w Olsztynie jest zaplanowany na 25 marca 2017.
citytrail.pl.


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB