7 razy TAK dla aktywności

2017-01-11 19:06:55 (ost. akt: 2017-01-11 10:32:25)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Podziel się:

Czy regularne treningi wpływają na jakość życia? Zdecydowanie tak! Przekona was o tym Miłka Wasiak, miłośniczka aktywności.Taka motywacja z pewnością pomoże przełamać bariery.

Aktywność fizyczna to nie tylko trening ciała, ale także trening umysłu. Dzięki regularnym ćwiczeniom kształtujemy swoją osobowość i zyskujemy nowe umiejętności, które możemy wykorzystywać w każdym aspekcie naszego życia.

1. Do wprowadzenia regularnej aktywności fizycznej potrzebujemy samodyscypliny. To ona rozwija się, gdy zamiast spędzania czasu przed telewizorem, wybieramy ruch na świeżym powietrzu. Gdy wpisujesz w swój dzienny plan aktywność fizyczną, nie ulegasz żadnym rozpraszaczom, które odciągają cię od zaplanowanego treningu.

2. Sport uczy cierpliwości, która przydaje się w każdej dziedzinie życia. Często efekty nie przychodzą łatwo, gdyż na spadek wagi czy osiągnięcie wymarzonej sylwetki musimy pracować miesiącami. To uczy, że do osiągnięcia długoterminowych celów cierpliwość jest niezbędna.

3. Poprzez regularną aktywność poznajemy nasze ciało. Uczymy się pra-
widłowo odczytywać sygnały, jakie nam wysyła. Dzięki temu wiemy, kiedy jest przemęczone, a kiedy możemy dołożyć obciążenia treningo-
wego. To sprawia, że mamy lepszy kontakt z samym sobą.

4. Regularne ćwiczenia sprawiają, że bardziej akceptujemy siebie. Poprzez aktywność fizyczną pozbywamy się zbędnych kilogramów, a nasze ciało nabiera pięknych kształtów. Dzięki temu bardziej akceptujemy i lubimy siebie.

5. Sport daje nam siłę. Nie tylko siłę fizyczną, ale także psychiczną. Uczymy się pokonywać własne ograniczenia i wychodzić poza własną strefę komfortu. Sport pokazuje nam, że nasze możliwości sięgają dalej, niż podpowiada nam nasz umysł.

6. Postępy, jakie zauważamy, sprawiają, że stajemy się bardziej pewni sie-
bie. Widzimy, że dzięki naszej pracy i determinacji możemy osiągnąć
wiele, a to zdecydowanie przekłada się na inne dziedziny życia.

7. Aktywny styl życia daje nam więcej niż tylko piękną sylwetkę. Osoby
aktywne posiadają wiele pozytywnej energii, nieskończonej determina-
cji i dystansu do otaczającego świata. Sport zdecydowanie można na-
zwać „nauczycielem życia”. Dlatego nigdy nie jest za późno, aby podjąć
jakąkolwiek aktywność fizyczną, która może nie tylko poprawić naszą
sprawność fizyczną, ale również zmienić nasze postrzeganie świata i
odmienić życie.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB