CITY TRAIL w Olsztynie. Ponad 300 biegaczy na starcie

2017-01-15 11:24:04 (ost. akt: 2017-01-15 15:20:49)

Autor zdjęcia: CITY TRAIL

Podziel się:

Za nami czwarty bieg piątej edycji przełajowego cyklu CITY TRAIL Olsztyn. W zimowych warunkach zwycięstwo odniósł Artur Olejarz. Pod nieobecność liderek cyklu, wśród kobiet triumfowała Mariola Sudzińska. Linię mety 5-kilometrowego biegu nad Jeziorem Długim minęło 331 biegaczy.

Zwycięzca zawodów Artur Olejarz ma na koncie już trzy wygrane w trwającej edycji, a to oznacza, że jest bardzo bliski drugiego triumfu w klasyfikacji generalnej cyklu (był najlepszym zawodnikiem w poprzednim sezonie). Dzisiejszy wynik Artura to 16:21. Drugie miejsce zajął dzisiaj Dawid Wyrobiec (17:09), a trzecie – Konrad Nosarzewski (17:21).

Rywalizacja pań odbyła się bez dwóch faworytek – rekordzistki trasy i zwyciężczyni dwóch biegów w trwającej edycji - Aleksandry Lisowskiej oraz najlepszej w dwóch poprzednich edycjach - Moniki Jackiewicz, która wygrała w tym sezonie jeden raz. Z wygranej cieszyła się dzisiaj Mariola Sudzińska, która na pokonanie trasy potrzebowała 20 minut i 30 sekund.

- W takich warunkach, jak dzisiaj, kiedy jest ślisko, nie za bardzo jest możliwość, by się ścigać. Dla mnie liczyło się, by zrobić dobry trening i bezpiecznie, bez kontuzji dobiec do mety. Biegłam zatem zachowawczo, ale widząc, że nie ma faworytek powiedziałam sobie, że nie mogę zupełnie odpuścić tego biegu. Cieszę się, że udało mi się wygrać, z zadowalającym jak na te warunki wynikiem. Najtrudniej było oczywiście na podbiegu, który jest na ostatnim kilometrze, ale dzisiaj trzeba było uważać również na ostatnim zbiegu, gdzie było wyjątkowo ślisko – relacjonowała na mecie zwyciężczyni biegu.
Drugą lokatę wywalczyła dzisiaj Marta Barcewicz (21:24), a trzecie miejsce zajęła Krystyna Pieczulis (22:32).

Wśród startujących zawodników liczną reprezentację miała Grupa DBK, która podczas biegów CITY TRAIL w całej Polsce biega nie tylko dla siebie, ale także pomaga dzieciom.
– Startujemy w CITY TRAIL już trzeci sezon. Na początku było w drużynie kilka osób, a teraz tylko w Olsztynie jest już około dwudziestu. Kiedyś musiałam namawiać do startów, a dzisiaj kolejne osoby same się zgłaszają i dołączają do nas. Czasami pojawia się między nami rywalizacja, ale raczej się wspieramy. Mamy też wspólny cel – nasza firma przekaże na Fundację „Przyszłość dla dzieci” kwotę, która będzie zależała od kilometrów, jakie przebiegniemy w całej edycji CITY TRAIL w kilku miastach w całej Polsce. To nas bardzo motywuje – mówiła na mecie Gabriela Szyndralewicz, kapitan drużyny Grupa DBK Olsztyn.

W zawodach nie zabrakło także znacznie młodszych zawodników – startujących w cyklu CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział blisko 90 młodych sportowców.

Kolejne – piąte już zawody CITY TRAIL Olsztyn odbędą się 18 lutego. Ostatni bieg w edycji zaplanowany jest na 25 marca. Wszystkie imprezy odbywają się na tej samej trasie – nad Jeziorem Długim. Zawodnicy, którzy ukończą co najmniej cztery z sześciu biegów otrzymają pamiątkowy medal, a najlepsi będą dodatkowo nagrodzeni. Podsumowanie cyklu będzie siódmą imprezą, o charakterze uroczystej gali.

Wyniki biegu głównego znajdują się tutaj - kliknij .

Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Taki sobie #2160490 | 94.216.*.* 15 sty 2017 19:05

    Skoro city coś tam to niech od jutra będzie burgemaister und rathauz

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. 666999 #2160294 | 81.190.*.* 15 sty 2017 13:23

    A dlaczego to nie nazywa się po polsku????????????? Bo mamy kolejny rozbiór Polski? Oficjalnie zaczęty przez tymczasowych (pod)włodarzy Polski w sobotę??? Tym bardziej powinniśmy używać tylko polskiego!!!!!!!!!!!!!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)