Bieganie to ich sposób na życie!

2017-03-20 19:00:00 (ost. akt: 2017-03-20 19:19:56)

Autor zdjęcia: Monika Nowakowska

Podziel się:

Elżbieta i Jarosław Cieśla, czyli Biegające Małżeństwo opowiadają o swojej pasji - bieganiu!

Po 5 latach treningów i startowania w zawodach bieganie stało się znaczącą częścią naszego życia. To świetna przygoda, bo przecież pokonanie 80 kilometrów w górach jest jak fantastyczna misja. Człowiek biegnie z plecakiem, jest zdany na siebie, czasami na partnera, musi zmagać się z pogodą i trudnymi warunkami terenowymi, ale pokonuje słabości i zmasakrowany dociera do mety! To po prostu wariactwo, ale bardzo wciągające. Do ciągłego trenowania motywuje nas przede wszystkim cel. Jest nim start w bardzo ekstremalnym biegu i osiągnięcie jak najlepszego wyniku.

A dlaczego bieganie? Bo to sport, w którym tylko my sami decydujemy o końcowym wyniku. W okresie przygotowawczym biegamy 5 razy w tygodniu, a pozostałe dni ćwiczymy siłowo. Co 2-3 tygodnie dajemy sobie jeden dzień całkowitego odpoczynku od jakichkolwiek treningów. Te biegowe wyglądają w ten sposób, że skupiamy się na powtarzaniu wielu odcinków w dość szybkim tempie. Nie są one najmocniejsze, ale za to powtórzeń jest sporo. Pomiędzy nimi robimy trucht. Możemy tak biec wiele kilometrów. Po prostu chodzi o to, aby przyzwyczaić organizm do biegów górskich, bo tam z góry biegnie się ile sił, a pokonując wzniesienie przechodzi się do marszu.

Skupiamy się na intensywności, a nie na objętości, czyli mówiąc prosto, nie biegamy zbyt wielu kilometrów, ale za to szybko. Bardzo dużo czasu poświęcamy na tzw. siłę biegową, czyli podbiegi i zbiegi, a także, co bardzo lubimy, trening na schodkach. To ciężkie ćwiczenia, ale dzięki nim mięśnie nóg i brzucha są porządnie wzmacniane. Nie brakuje też treningu siłowego (ćwiczenia crossfitowe lub obwodowe) oraz rozciągania i masaży.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. No i co #2205520 | 178.235.*.* 20 mar 2017 20:22

    z tego? 5 lat... To szmat czasu ;)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz