Trzy, dwa, jeden... Z energią po ruch!

2017-03-15 12:00:00 (ost. akt: 2017-03-14 16:37:40) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: W.Kromm

Podziel się:

Idzie wiosna, czas na aktywność! Nie siedźcie w domu, zacznijcie dbać o swoją kondycję. Niech ćwiczenia staną się przyjemnością, czerpcie z nich radość! Tym bardziej, że w Olsztynie możliwości macie wiele. Gotowi na wiosnę?

- Nasz organizm powinien być aktywny przez cały rok. Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc warto przygotować się na zwiększoną dawkę aktywności. Zachęcam do uprawiania sportu. Wiele propozycji znajdziecie w obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Jest ich teraz takie bogactwo, że każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie — zachęca Ewa Szemplińska, specjalista ds. marketingu w CRS „Ukiel”.

Pobudzajcie organizm do pracy, wszystko po to, by był on sprawny jak najdłużej. Łapcie chwilę aktywnego odpoczynku, wybierzcie się do Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel” całymi rodzinami! To atrakcyjne miejsce na spacery czy treningi biegowe. Chcecie wybrać się na wycieczkę rowerową? Nie ma problemu. Na terenie ośrodka działa wypożyczalnia sprzętu sportowego. Czekają tu na was rowery męskie, damskie i dziecięce. Bezpieczeństwo to podstawa, więc każdy otrzyma też kask na głowę.

— W wypożyczalni znajdziecie całe bogactwo sprzętu. Można go wypożyczyć w jednym miejscu np. na ul. Kapitańskiej, a oddać na ul. Olimpijskiej bądź też ul. Sielskiej, a także odwrotnie. Wszystko zależy od tego, jaką trasę wycieczki wybierzecie. Na chętnych czekają też we wszystkich rozmiarach rolki, łyżworolki i nartorolki. Jesteśmy jedynym obiektem w województwie, który posiada taki sprzęt. Są też kijki do nordic walking — dodaje Ewa Szemplińska.

Trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi. Jaką aktywność wybieracie? Godzina biegu pozwoli spalić około 600 kcal, godzinna jazda na rolkach to 400 kcal, a godzinna jazda na rowerze od 300 do 500 kcal w zależności od intensywności. Paniom na pewno spodoba się nordic walking. Taki godzinny wysiłek umożliwi spalenie około 300 kcal. Cieszcie się urokami naszych terenów i modelujcie sylwetkę. Podczas tych aktywności pracują bowiem mięśnie nóg, brzucha, rąk i grzbietu. Dodają też energii na każdy kolejny dzień.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie
ul. Żołnierska 13A,
tel.: +48 89 527-74-02,
e-mail: osir@osir.olsztyn.pl

Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel” to obiekt całoroczny. Zachęcamy do korzystania ze sprzętu sportowego, w który wyposażone są trzy wypożyczalnie:
ul. Kapitańska 23 – obszar kąpielisk miejskich,
ul. Olimpijska 1 – Olsztyńskie Centrum Kajakarstwa,
ul. Sielskia 38 – Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB